Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

Експерти вказують на недоліки в президентському антикорупційному законі: де треба прописати кримінальну відповідальність для чиновників, Янукович пропонує обмежитися штрафами.

Анатолій Гриценко
grytsenko.com.ua
Анатолій Гриценко
В антикорупційному законі, внесеному до Верховної ради президентом Віктором Януковичем, передбачене надто м'яке покарання чиновників за корупцію. Про це в ексклюзивному інтерв'ю ТСН.ua розповів голова парламентського комітету з національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко.

"В президентському законопроекті передбачене досить слабке покарання чиновників за корупційні дії. Там, де треба було прописати кримінальну відповідальність, Янукович пропонує обмежитися адміністративними штрафами", - повідомив Гриценко.

"Ми з вами знаємо, що хабарі чиновникам сягають сотень тисяч і навіть мільйонів доларів, тож відкупитися в суді і заплатити 700-800 гривень штрафу – не проблема. Над чиновником має висіти, як дамоклів меч, страх – потрапити за ґрати, без права амністії і з конфіскацією майна. А штрафи його не лякають", - додав він.

За словами депутата, у законопроекті Януковича є спроба накласти певні обмеження на чиновників, але немає головного, що ламало би хребет корупції: норми про обов'язкове щорічне декларування витрат членів родини чиновника. "Без цієї норми ефективна боротьба з корупцією неможлива", - стверджує Гриценко.

Повну версію інтерв'ю Анатолія Гриценка Ви можете прочитати тут

Читайте також:

Полтавського чиновника, якого судять за розкрадання, підвищили на посаді

В Україні кількість корупційних злочинів зросла на 60%

Депутати намагаються максимально пом'якшити антикорупційні закони

Представник Януковича заявив, що хабарів ніколи не брав і не давав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: