Тюремний скандал у Вінниці: арештанти відмовляють їхати до суду

Арештанти Вінницького СІЗО стверджують: конвоїри мстяться їм за випадок, коли один із підсудних штрикнув авторучкою хворого на СНІД спільника, а потім закривавленим пером поранив конвоїра.

У Вінниці спалахнув тюремний скандал. За словами керівника слідчого ізолятора, два десятки арештантів подали скарги про побої і знущання конвоїрів.

Підслідні відмовляються їхати із СІЗО до суду, заявляючи про знущання міліцейського конвою, який супроводжує їх на засідання.

Щоб підтримати арештантів, їхні родичі перекрили вулицю біля ізолятора. Люди скандували: "Наших синів і чоловіків б'ють і роздягають догола". "Бастуємо, бо дітей вбивають в тюрмі", - пояснив один з учасників акції.

Частину демонстрантів запросили до СІЗО, поспілкуватися із рідними. Одна з підсудних Марина розповіла журналістам, що жінок конвоїри не чіпають, але чоловіків-арештантів б'ють.

"Протягом місяця вже їжджу, бачу як хлопців б'ють і знущаються. Вчора дуже сильно побила хлопчика конвойна служба, яка супроводжує людей на суди. Дуже сильно били, вони закривали йому рот скотчем, кричали, що вони його хочуть принизити і знущатися над ним", - стверджує Марина.

Натомість у конвойній службі пояснили, що обшуки є обов'язковою процедурою. Якщо підсудний відмовиться від повного обшуку - міліція має право обшукати його примусово.

"Підсудні можуть пронести заборонені речі як в одязі, так і в потайних місцях тіла. Були випадки, коли знаходили гранати, ножі, заточки, складні ножики. Це було знайдено все в інтимних місцях", - пояснив командир конвойної служби ГУ МВС України у Вінницькій області Олег Данилов.

Напружені взаємини між конвоєм та арештантами почалися після скандалу в залі суду. Тоді один із підсудних у клітці штрикнув авторучкою в шию своєму спільникові, а потім уже закривавленим предметом поранив конвоїра, який намагався припинити бійку.

Згодом виявилось, що у пораненого спільника – вірус СНІДу. Чи заразився міліціонер – наразі невідомо. Зараз він проходить противірусну терапію.

Чи не була прискіпливість конвоїрів спробою помсти за колегу, і чи перевищували вони під час обшуків свої повноваження, наразі з'ясовує прокуратура. Поки триває розслідування, заарештованих на судові засідання не возять.

Читайте також:

У кіровоградському СІЗО повісився наркодилер

Родичі арештантів Лук'янівського СІЗО збунтувалися проти тамтешніх умов

В Україні вперше за останні 7 років побільшало в'язнів

Головним тюремником України став донецький фахівець з міліцейських кадрів

ВідеоТюремний скандал у Вінниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: