Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тютюновий скандал: проти українських посадовців-контрабандистів відкрили кримінальні справу

Контрабандистів звинувачують у підробці документів

Проти українців, які працюють у МЗС Словаччини прокуратура порушила кримінальну справу через контрабанду сигарет. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Посадовцям інкримінують зловживання службовим становищем та підробку документів. Правоохоронці пояснюють, що стосується інциденту, який стався 21 травня, коли українські працівники МЗС Словаччини намагались провести на територію ЄС партію тютюнових виробів під виглядом службової пошти, яка не підлягає перевірці.

"…під виглядом дипломатичної пошти, який згідно Венської Конвенціі не підлягає контролю, намагалися провезти у країни Европи, з метою незаконного збагачення, з приховуванням від митного контролю, велику партію підакцизних товарів, а саме тютюнових виробів", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 21 травня водій мікроавтобуса "Фольксваген-Транспортер" із дипломатичними номерами (автомобіль належить Посольству України в Словаччині), мешканець Києва Сергій Ліщишин, котрий є чоловіком першого секретаря посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин, намагався вивезти як дипломатичний вантаж понад п'ять із половиною тисяч блоків сигарет.  Очільник Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв швидкі висновки щодо скандалу з приводу контрабанди партії сигарет. 

Пізніше, перший секретар посольства України в Словаччині Оксана Ліщишин, чоловік якої віз як "дипломатичний вантаж" контрабандні сигарети, 24 травня пішла у відпустку. Відпустка першого секретаря посольства розпочалася 24 травня – в понеділок вона ще працювала. Водночас Міністерство закордонних справ ухвалило рішення відкликати до України із закордонного відрядження першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції