У 2009 році українці усиновили рекордну кількість дітей

2009 рік став рекордним за кількістю усиновлених українцями дітей.

У 2009 році громадяни України всиновили 2381 дитини, що на 15% більше в порівнянні з 2008 роком (2066). При цьому стабільно скорочується кількість дітей, усиновлених іноземцями.

Про це свідчать попередні підсумки 2009 року, підведені в Державному департаменті з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.

"Цей рік підтвердив стійку тенденцію щорічного збільшення числа дітей, усиновлених громадянами України", - заявив міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

Він відзначив, що разом з тим скорочується кількість дітей, усиновлених іноземцями.

"Природно, що у зв'язку з постійним зростанням кількості усиновлених дітей громадянами України з року в рік скорочується кількість дітей, усиновлених іноземцями, оскільки і українські, і іноземні усиновителі хочуть усиновити маленького і здорову дитину. Щороку все більше дітей знаходять сім'ю в Україні, а значить Україна перестає бути донором для міждержавного усиновлення ", - підкреслив міністр.

Так, за попередніми даними, протягом 2009 року громадяни інших країн усиновили 1426 українських дітей. Це на 10% менше, ніж у 2008 році - 1587 дітей та на 730 дітей (близько 30%) менше, ніж у 2005-му, коли іноземцями було усиновлено 2156 дітей ", - повідомив Юрій Павленко.

При цьому з кожним роком збільшується різниця між віком усиновлених українцями та іноземцями дітей. Таким чином, в Україні знаходять родину практично всі здорові діти молодшого віку. Павленко нагадав, що на офіційному обліку дітей, які можуть бути усиновлені, з близько 32 тисяч осіб 27 тисяч - діти, старші за сім років, тому зусилля влади, в тому числі на законодавчому рівні, спрямовуються і будуть направлятися на активізацію усиновлення дітей старшого віку.

"Радує те, що в суспільстві з кожним роком зростає розуміння того, що діти 10-18 років так само потребують батьківської турботи і сім'ї, як і малюки. Цього року ми маємо відчутне збільшення усиновлення дітей старшого віку українцями - 204 дітей 7 - 18 років були усиновлені в 2009 році проти 155 - у 2008-му ", - зазначив Юрій Павленко.

Ще близько 800 дітей у віці 7-18 років в 2009 році знайшли родину за кордоном.

Нагадаємо, за даними Мінсім'ї, в 2009 році в Україні спостерігався найвищий за останні 17 років рівень народжуваності.

Читайте також:

Янукович пообіцяв до 2015 року ліквідувати усіх сиріт

Елтон Джон оплатить освіту українського хлопчика

Вперше українці всиновили більше дітей, ніж іноземці

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: