У 2012 році на Україну нахлине кір

Дата публікації
Перегляди
3084
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У 2012 році на Україну нахлине кір

Ілюстрація

Як пояснив голова представництва ВООЗ в Україні, кожні 6 років зростає кількість захворюваності на кір.

Представництво Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні допускає зростання захворюваності на кір в Україні в 2012 році.

Про це повідомив заступник голови представництва ВООЗ Ігор Поканевич.

З його слів, у країнах Європи вже спостерігається зростання захворювання на кір. Так, за перші 7 місяців 2011 року там зареєстровано понад 26 тис. випадків кору, що в 3,76 разу більше, ніж за аналогічний період минулого року.

При цьому найбільшу кількість випадків зареєстровано у Франції - понад 14 тис.

Поканевич зазначив, що зростання захворюваності пов'язано із циклічністю кору, що активізується приблизно раз на 6 років.

Він додав, що в 2005 році в Україні було зареєстровано найбільше випадків кору в європейському регіоні - 83% випадків від загальної кількості.

"Зважаючи на те, що кір має... циклічність близько 6 років... на 2012 рік може бути так званий пік цього захворювання", - зазначив Поканевич.

Він додав, що на 2012 рік у зв'язку із проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу очікується багато вболівальників і туристів з Європи, що є додатковим чинником ризику.

Поканевич повідомив, що європейські країни вживають подальших заходів для зниження захворюваності: доведення вакцинації населення від кору до 95%, поліпшення доступу до вакцин для людей, які раніше не прищеплювалися від кору, і інформаційно-роз'яснювальна робота.

За даними Міністерства охорони здоров'я, цього року в Україні спостерігається низький рівень захворюваності на кір: зареєстровано 134 випадки, при цьому 93% з них - у Західній Україні.

Для порівняння міністерство навело дані, згідно з якими, в 2005-2006 роках в Україні на кір занедужали 45 116 людей.

За даними головного фахівця Управління громадського здоров'я й санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ Сергія Платова, зараз міністерство вже закупило близько 1 млн доз трикомпонентної вакцини (1 укол для щеплення від кору, краснухи й паротиту), які будуть використовуватися для щеплень дітей. Вперше дітей прищеплюють в 1 рік, повторне щеплення - в 6 років.

Нагадаємо, на початку третьої декади липня в селі Лище Луцького району Волинської області кір було клінічно підтверджено в 10 дітей віком від 2 до 14 років. Головний лікар Луцької міської й районної санітарно-епідеміологічної станції Іван Ульчак констатував нестачу вакцини проти кору, що призвело до захворювання дітей у селі.

Читайте також:

У Європі епідемія кору

У школярів на Запоріжжі виявили каліфорнійський грип

Україною прокотяться дві хвилі грипу

У 2012 році на Україну нахлине кір

У 2012 році на Україну нахлине кір

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3084
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація