У 2012 році на Україну нахлине кір

Як пояснив голова представництва ВООЗ в Україні, кожні 6 років зростає кількість захворюваності на кір.

Представництво Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні допускає зростання захворюваності на кір в Україні в 2012 році.

Про це повідомив заступник голови представництва ВООЗ Ігор Поканевич.

З його слів, у країнах Європи вже спостерігається зростання захворювання на кір. Так, за перші 7 місяців 2011 року там зареєстровано понад 26 тис. випадків кору, що в 3,76 разу більше, ніж за аналогічний період минулого року.

При цьому найбільшу кількість випадків зареєстровано у Франції - понад 14 тис.

Поканевич зазначив, що зростання захворюваності пов'язано із циклічністю кору, що активізується приблизно раз на 6 років.

Він додав, що в 2005 році в Україні було зареєстровано найбільше випадків кору в європейському регіоні - 83% випадків від загальної кількості.

"Зважаючи на те, що кір має... циклічність близько 6 років... на 2012 рік може бути так званий пік цього захворювання", - зазначив Поканевич.

Він додав, що на 2012 рік у зв'язку із проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу очікується багато вболівальників і туристів з Європи, що є додатковим чинником ризику.

Поканевич повідомив, що європейські країни вживають подальших заходів для зниження захворюваності: доведення вакцинації населення від кору до 95%, поліпшення доступу до вакцин для людей, які раніше не прищеплювалися від кору, і інформаційно-роз'яснювальна робота.

За даними Міністерства охорони здоров'я, цього року в Україні спостерігається низький рівень захворюваності на кір: зареєстровано 134 випадки, при цьому 93% з них - у Західній Україні.

Для порівняння міністерство навело дані, згідно з якими, в 2005-2006 роках в Україні на кір занедужали 45 116 людей.

За даними головного фахівця Управління громадського здоров'я й санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ Сергія Платова, зараз міністерство вже закупило близько 1 млн доз трикомпонентної вакцини (1 укол для щеплення від кору, краснухи й паротиту), які будуть використовуватися для щеплень дітей. Вперше дітей прищеплюють в 1 рік, повторне щеплення - в 6 років.

Нагадаємо, на початку третьої декади липня в селі Лище Луцького району Волинської області кір було клінічно підтверджено в 10 дітей віком від 2 до 14 років. Головний лікар Луцької міської й районної санітарно-епідеміологічної станції Іван Ульчак констатував нестачу вакцини проти кору, що призвело до захворювання дітей у селі.

Читайте також:

У Європі епідемія кору

У школярів на Запоріжжі виявили каліфорнійський грип

Україною прокотяться дві хвилі грипу

ВідеоУ 2012 році на Україну нахлине кір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: