У 2018 році в Україні від ботулізму померло семеро осіб

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ботулізм - це тяжке харчове отруєння.

З початку року в Україні на ботулізм захворіли 80 осіб, з них семеро померли.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

Ботулізм - це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) за неправильних умов зберігання чи транспортування продуктів харчування.

Фахівці закликали українців не споживати в'ялену, солону та консервовану рибу, консерви або вироби із м'яса, якщо продукти перед вживанням не оброблялися термічно.

За словами медиків, основними клінічними ознаками ботулізму є різні неврологічні розлади - порушення зору (двоїння або туман в очах), невиразність мовлення, утруднене ковтання, відчуття сухості в роті, м'язова слабкість.

У дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості. Інкубаційний період може тривати від 2-3 годин до 10 днів.

Фахівці закликають за будь-яких із цих симптомів не зволікати, не займатися самолікуванням та терміново звернутися до найближчого медичного закладу.

ботулізм, інфографіка

«Щоб уберегтися від ботулізму, необхідно ретельно мити руки, продукти і посуд при консервуванні в домашніх умовах. Найменше здуття кришки - причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту даної банки. Рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні. Не купуйте і не вживайте продукти харчування, виготовлені у домашніх умовах (консерви, в'ялену, копчену, солену рибу та інші) в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб», - наголосили у відомстві.

ВідеоУ Харкові чоловік помер від ботулізму, скуштувавши в'ялену рибу

Подружжя опинилося в реанімації. Медики одразу ввели потерпілим вакцину проти ботулізму, проте 42-річному чоловіку вона не допомогла, і він помер наступного дня. Його 48-річна дружина - у важкому стані. Зараз санітарна служба намагається з'ясувати, де подружжя купило рибу. 

У Харкові чоловік помер від ботулізму, скуштувавши в'ялену рибу

Раніше повідомлялося, що в Україні станом на 16 липня 2018 року від ботулізму вже померло п’ятеро осіб. Останній випадок зафіксували у Запорізькій області.

Вибір редакції