За словами Лукашенка, ніхто, окрім Мінська, не захотів прийняти цивільний лайнер.
У міжнародному аеропорту "Київ" ім. Сікорського ("Жуляни") заявили, що не отримували 23 травня запиту на посадку від екіпажу літаку Ryanair, який примусово посадили у Мінську і на борту якого перебували затримані Роман Протасевич та його дівчина Софія Сапега.
Про це у коментарі ТСН.ua телефоном сказали у пресслужбі летовища.
"Такого запиту до аеропорту не надходило", - заявили у "Жулянах".
Варто зазначити, що 26 травня Олександр Лукашенко заявив, що літак після повідомлення про закладену бомбу не захотіли прийняти ні Вільнюс, ні Варшава, ні Львів, ні Київ. Через це його посадили в Мінську.
Зокрема він наголосив, що діяв законно, захищаючи людей, за всіма міжнародними правилами. За його словами, повідомлення про нібито мінування літака Ryanair надійшло зі Швейцарії з IP-адрес Польщі, а "екіпаж радився з господарями літака і аеропортом у Вільнюсі, але ухвалив рішення приземлитися в Мінську", бо інші аеропорти не приймали.
Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут.
Роман Протасевич – активний учасник акцій проти Лукашенка. Пів року тому режим оголосив журналіста у міжнародний розшук. Його звинувачують в екстремізмі та тероризмі, максимальне покарання за таке в Білорусі - це смертна кара. Протасевич неодноразово заявляв, що за ним стежать.