У "Жулянах" відповіли на звинувачення Лукашенка у відмові прийняти "замінований" літак

У "Жулянах" відповіли на звинувачення Лукашенка у відмові прийняти "замінований" літак

Фото: УНІАН

За словами Лукашенка, ніхто, окрім Мінська, не захотів прийняти цивільний лайнер.

У міжнародному аеропорту "Київ" ім. Сікорського ("Жуляни") заявили, що не отримували 23 травня запиту на посадку від екіпажу літаку Ryanair, який примусово посадили у Мінську і на борту якого перебували затримані Роман Протасевич та його дівчина Софія Сапега.

Про це у коментарі ТСН.ua телефоном сказали у пресслужбі летовища.

"Такого запиту до аеропорту не надходило", - заявили у "Жулянах".

Варто зазначити, що 26 травня Олександр Лукашенко заявив, що літак після повідомлення про закладену бомбу не захотіли прийняти ні Вільнюс, ні Варшава, ні Львів, ні Київ. Через це його посадили в Мінську.

Зокрема він наголосив, що діяв законно, захищаючи людей, за всіма міжнародними правилами. За його словами, повідомлення про нібито мінування літака Ryanair надійшло зі Швейцарії з IP-адрес Польщі, а "екіпаж радився з господарями літака і аеропортом у Вільнюсі, але ухвалив рішення приземлитися в Мінську", бо інші аеропорти не приймали.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Роман Протасевич – активний учасник акцій проти Лукашенка. Пів року тому режим оголосив журналіста у міжнародний розшук. Його звинувачують в екстремізмі та тероризмі, максимальне покарання за таке в Білорусі - це смертна кара. Протасевич неодноразово заявляв, що за ним стежать. 

Затримання Романа Протасевича: Лукашенко вперше заговорив про перехоплений літак

Затримання Романа Протасевича: Лукашенко вперше заговорив про перехоплений літак

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація