Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ахметов попередив "Донбасенерго" про наслідки придбання конфіскованого вугілля

Закупівля цього антрациту підпадає під статтю КУ щодо легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Компанія ДТЕК, власником якої є Рінат Ахметов, надіслала офіційного листа на адресу ПАТ "Донбасенерго", яке повязують зі старшим сином екс-президента Віктора Януковича, із застереженням не закуповувати вугілля, вироблене на окупованих районах Донецької та Луганської обалстей. Про це повідомляє Інтерфакс.

У ДТЕК підкреслили, що у зв'язку із втратою управління над підприємствами, компанія відстежує спроби незаконного переміщення та використання вугілля.

"Придбання цього вугілля є злочином, передбаченим ст. 209 кримінального кодексу України (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом). Своїм листом ДТЕК попереджає, що у разі незаконної купівлі або використання вугілля компанія переслідуватиме за законом усіх причетних до цього процесу осіб і вимагатиме притягнення їх до кримінальної відповідальності, зокрема за фінансування тероризму", - йдеться в повідомленні.

За даними компанії, наразі на складах підприємства, які тепер під контролем бойовиків, залишилось близько 430 тисяч тонн антрациту.

Зазначається, що через офіційне рішення РНБО припинити торгівлю з ОРДЛО існує висока ймовірність незаконного збуту цього вугілля на ТЕС, що розташовані на території ОРДЛО. Зокрема йдеться про Старобешівську ТЕС "Донбасенерго".

"Представники так званих "ЛНР" і "ДНР" не зможуть продавати вугілля на території України тому, що передусім використовуватимуть його для забезпечення ТЕС і виробництва електроенергії на неконтрольованій території. Наш обов'язок – попередити про це всіх можливих покупців", - зазначив керівник антикризового штабу ДТЕК Денис Діденко.

Нагадаємо, раніше директори низки підприємств компанії ДТЕК, які належать олігарху Рінатові Ахметову, заявили про втрату контролю над усіма своїми підприємствами на неконтрольованих територіях. За їхніми словами, вони отримали "сповіщення" від терористів "ДНР" і "ЛНР" про необхідність "перереєстрації" і початку інвентаризації майна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції