У Азарова погрожують Росії та ЄС демонтувати газову трубу

Україна хоче отримати чітку відповідь, чи розраховує надалі Росія використовувати українську ГТС. Якщо ні - її демонтують.

Україна хоче чіткості від Росії і Європейського Союзу щодо обсягів завантаження української газотранспортної системи при транспортуванні газу з Росії в Європу.

Про це сказав прес-секретар прем'єр-міністра Миколи Азарова Віталій Лук'яненко.

"Україна хоче отримати чітку відповідь, чи розраховує надалі Росія використовувати українську ГТС", - сказав Лук'яненко, відповідаючи на запитання про те, яка позиція прем'єра у зв'язку з початком запуску газопроводу "Північний потік".

Він зазначив, що якщо Росія надалі не збирається використовувати українську ГТС, то для України стане нерентабельним утримування системи.

"Якщо не збираються використовувати, то її утримування для України нерентабельне, і її доведеться демонтувати або використовувати іншим чином. Не витрачатися, у всякому разі, на утримування", - сказав Лук'яненко.

З його слів, нещодавно Азаров зазначив, що запуск "Північного потоку" є справою Росії, однак при цьому забувається або замовчується одна дуже важлива обставина.

Лук'яненко зазначив, що унікальною й важливою складовою ГТС є підземні сховища газу, і саме вони гарантують абсолютно стабільні поставки газу в Західну Європу за будь-яких обставин.

"На обхідних маршрутах, оскільки вони морські, таких можливостей просто не існує. Ці маршрути піддаються навіть ще не вивченим ризикам: погодним, природним катаклізмам, поломкам компресорних станцій", - сказав він.

Прес-секретар додав, що у разі якщо Україна припиняє експлуатацію своєї ГТС, то це може стати дуже серйозним фактором ризику для Європи.

"Тому й від Європи Україна у свою чергу хоче довідатися, які ж плани щодо українського маршруту транзиту газу", - підкреслив Лук'яненко.

Він додав, що якщо припиниться транспортування газу по українському маршруту, то Західна Європа може вступити в зону підвищеного енергетичного ризику.

Нагадаємо, 6 вересня почалося заповнення технічним газом першої нитки газопроводу "Північний потік" між Росією і Німеччиною, який за словами прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна може позбавити Україну ексклюзивної переваги по транзиту газу в Європу.

Раніше прем'єр Микола Азаров заявляв, що запуск обхідних газопроводів не знижує необхідності використання української газотранспортної системи для постачань газу в Європу.

А глава Міненерго Юрій Бойко вважає, що "Північний потік" матиме незначний вплив на транзит газу через українську газотранспортну систему.

Запуск другої черги "Північного потоку", що, як очікується, збільшить пропускну здатність до 55 млрд куб. м на рік, заплановано на жовтень 2012 року.

Читайте також:

Газ для України подорожчає до 415 доларів

Європа різко скоротила закупівлі російського газу

Україна купуватиме туркменський газ по 200 доларів

Європа перевірить законність газових угод України з РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: