Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Бердичеві залило нечистотами реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами

Центр потребує допомоги, адже багато інвентарю довелось викинути.

Каналізаційні  стоки залили  реабілітаційний центр  для дітей  з інвалідністю у Бердичеві. Знищили  іграшки, ліжка та інвентар, йдеться у ТСН.16:45.

Нечистоти хлинули у напівпідвальне приміщення п'ятиповерхівки, де розташований центр, через засмічення  труби. Це вже третій такий  потоп у цьому під'їзді, бо хтось із мешканців регулярно викидає в унітаз  не лише харчі, а й одяг. 

Зі стелі  капає, під  ногами чвакає  ламінат, а в приміщенні - нестерпний сморід. Таку картину  застали соціальні педагоги центру  реабілітації,  коли  зранку прийшли на роботу. 

ВідеоКаналізаційні стоки залили реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю у Бердичеві

Знищили іграшки, ліжка та інвентар. Нечистоти хлинули у напівпідвальне приміщення 5-поверхівки, де розташований центр, через засмічення труби. Це вже третій такий потоп у цьому під'їзді, бо хтось із мешканців регулярно викидає в унітаз не лише харчі, а й одяг.

Каналізаційні стоки залили реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю у Бердичеві

Викликали комунальників,  ті з’ясували  -  засмітилась каналізація. Систему  прочистили  і навіть обіцяють демонтувати  старі чавунні труби, які давно зносилися.

Комунальники привезли нові пластикові труби і  обіцяють за день-два усе замінити. Але гарантії,  що каналізація знову не затопить  це приміщення, не дають.

Сантехнік ЖЕКу, який прийшов перевірити, чи бува знову не тече,  каже – тут каналізація забивається вже втретє. І  винні у цьому мешканці п’ятиповерхівки. А може навіть одна родина, через яку страждає у весь під'їзд.  

"Якщо  кинули вже якусь ганчірку, носки, труси, що ми тільки не  витягували. І  рибні  голови, а саме веселе - це капуста квашена, вона трамбується краще за все. А люди: "скисло, перекисло, треба викинуть"  і  зразу  в унітаз.  І у цьому під’їзді є  хтось, зловити його  неможливо", - каже сантехнік Віктор Василевський.

Найбільше від цього невловимого потерпає центр реабілітації, адже розташований у напівпідвальному приміщенні. Його відвідує більше сотні дітей з особливими потребами, з ними тут працюють педагоги і психологи.

Юзефа Олександрівна щодня  на візочку возить сюди свого  онука. У Ростилава важка  форма ДЦП, від  нього  відмовилася мама. Сьогодні  і в найближчі дні їх тут не приймуть. Адже приміщення треба просушити і провітрити.

Працівники закладу рятують уціліле  майно. Щось поскладали у коробки, щось винесли у коридор.  Довелося викинути матраци, бо їх позаливало  смердючими стоками. Центр  існує  на пожертви і  відновити знищене зможуть не скоро. 

"Ходимо  по церквах  просимо,  здебільшого  приносять  люди, які  почули, що у нас такі обставини. У нас залило  дуже багато  іграшок  і  гуманітарну допомогу. Матраци  ми втратили. Нам  потрібно  спальні  місця", - бідкається волонтер Оксана Тищенко.

Загалом же діти потребують  комфортнішого приміщення. Але об'єднати  схожі  громадські центри  під одним дахом у сучасній споруді  міські чиновники поки тільки обіцяють. 

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Вибір редакції