Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Білій Церкві чоловік за рік триста разів викликав поліцію, щоб побачити доньку

Колишня дружина не дає батькові зустрітися з дитиною попри рішення суду.

Батько з Білої Церкви за рік триста разів викликав поліцію, щоб побачити доньку. Але колишня дружина зустрічам перешкоджає і щоразу дитину зачиняє в будинку, хоча в Олександра Яхновського є ухвала суду з графіком побачень із чотирирічною Марійкою. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоКолишня дружина не дає батькові зустрітися з дитиною, попри рішення суду

Батько з Білої Церкви за рік триста разів викликав поліцію, щоб побачити доньку. Але колишня дружина зустрічам перешкоджає. і щоразу дитину зачиняє в будинку, хоча в Олександра Яхновського є ухвала суду з графіком побачень із чотирирічною Марійкою.

Колишня дружина не дає батькові зустрітися з дитиною, попри рішення суду

Марійка після розлучення батьків з 2016-го року живе з мамою. Тато запевняє: аліменти платить вчасно, але дитину бачить лише кілька разів на рік. Впродовж 2017 року він 257 разів викликав поліцію. Але поліція підтверджує, що вона безсила.

В Україні немає процедури побачень з дітьми, тому фактично у цього батька немає жодних шансів побачити свою дитину. Але у Мін'юсті переконують, що вихід є. Батькові радять писати заяву про відкриття кримінального провадження стосовно матері.

"Це є злісне невиконання судового рішення, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Що може бути застосовано? Штраф і позбавлення волі до трьох років", - каже заступник міністра юстиції Світлана Глущенко.

Батько переконує, що на заяви не реагують. Активісти додають, що в Україні немає жодного прецеденту, коли когось із батьків через заборону побачень засудили.

Олександр повертається додому, переглядає фото доньки, плаче. Його ліжко завалене паперами - тут річна боротьба за дитину. Бабусю до дівчинки теж не пускають, як і сестру Олександра. Кажуть, у шлюбі він прожив 16 років, але жінка начебто розлучилася, бо Олександр почав менше заробляти. Пояснити причину війни з колишнім мати дитини відмовляється. "Без коментарів", - каже вона журналістам ТСН.

Голова громадської організації "Батько має право" Олександр Швець розповів, що активісти подали до Верховної Ради законопроект, згідно з яким вводиться відповідальність. "Не даєш батькові дитину - платиш 7,5 тисяч гривень. І так кожен раз. Другий - від 7,5 до 17 тисяч. І наступного разу ця дитина буде стояти за дверима, її будуть відпускати гуляти", - каже Олександр Швець.

Чи вирішать проблему великі штрафи - у Мін'юсті кажуть, що готові обговорювати з активістами. Вони кажуть, що в Україні таких заборон на побачень із дітьми десятки тисяч, але офіційної статистики немає.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції