У Білорусі заборонили своїм вірянам молитися в храмах Православної церкви України

Дата публікації
Перегляди
5755
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Білорусі заборонили своїм вірянам молитися в храмах Православної церкви України

Фото: Reuters

Про літургійні стосунки не йдеться, кажуть у БПЦ.

Православні віряни з Білорусі не мають права брати участь у таїнствах (причастях, сповідях) новоствореної Православної церкви України, а також "не можуть брати участі" в богослужіннях ПЦУ.

Про це в інтерв’ю білоруській службі "Радіо Свобода" заявив офіційний представник "Білоруської православної церкви" Сергій Лепін.

За словами Лепіна, "Білоруська православна церква" ставиться до новоутвореної Православної церкви України так само, як і Російська православна церква. "Як до певних зовнішніх подій, які не мають відношення до життя канонічної православної церкви", - заявив він.

Також, за його словами, керівництво БПЦ не надсилало привітання предстоятелю Об'єднаної православної церкви України Епіфанію.

На запитання, чи будуть підтримуватися контакти між БПЦ та ПЦУ, Лепін відповів несхвально. "Які контакти? Звичайні добросусідські контакти. Ми не шукаємо війни, ворожнечі. Ми друзі для всіх. Дружба дружбою, але певні питання все ж окремо. Ні про які канонічні, літургійні стосунки не йдеться. Вони неможливі з цією церквою", - відповів представник православної церкви Білорусі.

Він також заявив, що таке ставлення БПЦ до української церкви не означає, що ПЦУ сприймають як "не церкву-сестру".

"Ми ставимося до них як до представників, мабуть, іншої конфесії. Так само, як і до католиків, уніатів або як до будь-яких розкольників", - сказав білоруський отець Сергій.

Лепін вважає, що позиція БПЦ щодо ПЦУ не позначиться на державних білорусько-українських відносинах. "Україна світська держава. Як ми мали з нею стосунки, так і будемо мати. І сподіваємося, що наші стосунки будуть добрі і будуть тільки поліпшуватися, якщо там є політичні й економічні підстави", – каже офіційний представник БПЦ.

Видання зазначає, що попри назву "Білоруська православна церква", такої окремої церкви не існує. Насправді, це лише філіал Московського патріархату – екзархат Російської православної церкви (РПЦ), що охоплює територію Республіки Білорусь, про що і вказано на будівлі цього екзархату в Мінську.

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі - митрополит Олександр (Драбинко) та вінницький митрополит Симеон.

Після цього УПЦ Московського патріархату терміново скликала синод, на якому було ухвалено позбавити посад митрополита Вінницького і Барського Симеона та митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, а також заборонити їм проводити службу. Натомість Парафіяльна рада 18 грудня постановила, що Драбинко має право служити у храмі та залишитися його настоятелем.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

Чи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Чи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5755
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація