У Білорусі "застрягли" на лікуванні десятки українців через припинення авіасполучення: в уряді відреагували на інцидент

У Білорусі "застрягли" на лікуванні десятки українців через припинення авіасполучення: в уряді відреагували на інцидент

Ілюстрація / Фото: УНІАН

У Білорусі перебувають в лікарнях до 30 українців.

Українських пацієнтів, які лікуються в Білорусі, перевезуть назад на батьківщину. Повернутися додому громадянам обіцяють допомогти у Міністерствах закордонних справ і охорони здоров’я України.

Про це йдеться в спільній заяві Міністерств.

За даними МОЗ, станом на зараз у Білорусі, з якою Україна припинила авіасполучення, перебувають 26 українських громадян. Вони отримують там медичну допомогу, наприклад, їм потрібна трансплантація органів, кісткового мозку, імунотерапія, іще 4 українці проходять обстеження.

"Дипломати та фахівці МОЗ готові надати максимальне сприяння нашим громадянам в розробці оптимального маршруту слідування в кожному конкретному випадку, зокрема враховуючи стан здоров’я", - йдеться в повідомленні.

Для отримання допомоги потрібно звернутися на "гарячу лінію" посольства України в Білорусі: +375 25 603 1184.

Як повідомлялося, реанімобілем із Білорусі до України планують доправити українку Анну Курілову, якій у Мінську нещодавно зробили трансплантацію, але через "закрите небо" вона не може повернутися додому.

Нагадаємо, що через затримання у Мінську опозиційного журналіста Романа Протасевича шляхом примусової посадки цивільного літака, низка країн ЄС припинили авіасполучення з Білоруссю. Уряд України теж ухвалив рішення про заборону українським авіакомпаніям та літакам виконувати польоти в повітряному просторі цієї країни. Заборона почала діяти від 26 травня. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація