У "битві за Крим" проти Росії Євросоюз інвестує 12 млн євро

ЄС після виборів президента розпочне в Криму пілотний проект, в рамках якого направлятиме на розвиток української автономії власні гроші.

Європейський Союз має намір вкладати гроші в економічний і соціальний розвиток Криму, підсилюючи свої позиції на півострові. Одразу після президентських виборів регіон може отримати до 12 мільйонів євро інвестицій.

За програмою "Спільна ініціатива Співдружності в Криму" передбачається, що за кожною з країн ЄС будуть закріплені окремі напрями розвитку Криму: за Великобританією – економіка, за Швецією – екологія, за Голландією – громадянське суспільство.

У проекті також готові брати участь Фінляндія, Німеччина, Угорщина, Польща, Литва і, можливо, Естонія. Окрім коштів ЄС окремі країни планують направляти на розвиток української автономії власні гроші, а також залучати під свої гарантії інвестиції міжнародних організацій. Остаточно план дій затвердять навесні 2010 року.

На думку російських політологів, прямі фінансові вливання здатні привернути населення Криму на бік ЄС і змусити його відвернутися від Росії.

Як повідомив представник Єврокомісії Гуннар Віганд, програма розрахована до 2013 року, а Крим розглядається як "пілотний регіон", на базі якого буде розроблена регіональна стратегія розвитку. У перспективі планується створити агентство регіонального розвитку. А своєрідною розвідкою став оголошений цього тижня в Криму Європейський тиждень місцевої демократії, в ході якої представники ЄС можуть познайомитися з місцевої владою.

"Зараз вже очевидно, що російська сторона програє змагання за вплив у Криму. Зараз ми бачимо те, що ще рік тому здавалося небаченим: біля штабу ЧФ РФ колишні службовці проводять акції і влаштовують пікети з антиросійськими гаслами", - зауважив перший заступник глави міськадміністрації Севастополя Володимир Казарін.

На його думку, фінансові проблеми флоту загрожують тяжкими наслідками, і якщо хтось раптом зможе вирішити економічні проблеми Севастополя і Криму, то "ясно, на чий бік схилиться громадська думка".

Водночас США теж не відмовилися від боротьби за Крим. Наприклад, новий розвиток отримав проект відкриття американського генерального консульства в Криму. Раніше генконсультво в Криму відкрила Росія, і за дипломатами потягнувся "бізнес, капітал, посилилося економічне співробітництво", зауважив керівник Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

Але до американців населення Криму ставиться насторожено, а ось ініціативи Євросоюзу місцеві мешканці сприймають не як політичні, пояснив керівник міжнародних програм Центру імені Разумкова Валерій Чалий. Раніше ЄС вже розпочав пілотні проекти співпраці в інших складних регіонах України – насамперед на Донбасі, який раніше теж орієнтувався переважно на Росію.

Читайте також:

Євросоюз співпрацюватиме з будь-яким президентом України

"Російський" Крим не буде підтримувати Януковича

Євросоюз відчуває глибоке роздратування від України

Росія може задіяти морських піхотинців для провокацій в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: