Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У брата Ющенка забрали ступінь доктора наук через плагіат у дисертації

Також наукових ступенів позбавили ще двох осіб.

Трьох науковців було понижено у званнях після засідання атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України 26 лютого 2020 року. Як повідомляє міністерська пресслужба, на заході також розформували дві спеціалізовані вчені ради.

Колегія скасувала присудження ступеня доктора історичних наук Петру Андрійовичу Ющенку. Як зазначається, "через невідповідність належним критеріям, які висуваються до докторських дисертацій, зокрема не містить авторських наукових положень та науково обгрунтованих результатів у галузі історичної науки, що розв’язують важливу наукову або науково-прикладну проблему, наявність текстових запозичень і некоректних посилань".

Фотогалерея Ющенко подарував на ювілей новоспеченій невістці сережки та кактуси (13 фото)

Через невідповідність паспорта наукової спеціальності скасовано рішення про присудження ступеня кандидата наук Тетяні Донник – вона захищалася за спеціальністю “Паталогічна фізіологія”. Інну Дерев’янко позбавлено ступеня кандидата педагогічних наук "через фальсифікацію джерельної бази, ознаки прихованого запозичення праць інших науковців та те, що дисертація не є науковим дослідженням".

Окрім того, атестаційна колегія МОН відмовила двом спеціалізованим вченим радам у продовженні їхньої роботи "у зв’язку з невідповідністю положенню про спеціалізовану вчену раду, порушеннями академічної доброчесності та низькою якістю дисертаційних досліджень, які до цього захищались у таких спецрадах". Це спецради в Харківському національному медичному університеті та Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв. 

"Дуже важливо, коли професійна спільнота не мовчить, а називає порушення порушенням, плагіат – плагіатом, імітацію науки – імітацією. Лише тоді, коли самі науковці стоять на стороні високих наукових стандартів, ми маємо можливість прийняти остаточне рішення. Тому ми дуже вдячні усім, хто не мовчить та не мириться з імітацією у своїй науковій дисципліні", – прокоментував ці рішення заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Як повідомлялося, в листопаді минулого року Верховна Рада голосувала за реформу освіти. У першому читанні депутати 311 голосами ухвалили законопроєкт №2299 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти. Ним пропонується скасувати ліцензування близько 100 спеціальностей, залишивши натомість ліцензування лише рівнів вищої освіти, а також підвищити вимоги до ліцензіатів при підготовці фахівців з так званих регульованих професій.

Відео Найвідоміші українські науковиці – хто вони

Сьогодні відзначаємо Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Жінок-вчених часто незаслужено не помічають, хоча за даними інституту статистики ЮНЕСКО, жінок-науковців по всьому світу – третина. А в Україні взагалі  майже половина. Про найвідоміших сучасних українських науковиць дивіться в сюжеті.   

Найвідоміші українські науковиці – хто вони

Залиште свій коментар

Вибір редакції