У Брюсселі розпочинається саміт НАТО

Довгоочікуваний саміт, на якому вчергове розглянеться можливість приєднання України до альянсу, відкривається сьогодні.

Дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО відкривається в Брюсселі. В ході цієї зустрічі планується розгледіти основні політичні проблеми, які стоять перед альянсом, а також дати оцінку операціям, які проходять за його участю.

Зустріч почнеться з робочого сніданку, на якому за участю Хорватії та Албанії обговорюватиметься процес поглиблення практичної і політичної співпраці в рамках Середземноморського діалогу.

Крім того, глави МЗС країн НАТО обговорять зближення з альянсом України та Грузії, а також стосунки з Росією. Основна інтрига зустрічі - вірогідність надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в альянсі.

Результаты аварии в Мадриде
spiegel.de
Схоже, участь у НАТО і цього разу омине Україну стороною
В рамках зустрічі відбудеться засідання комісії Україна-НАТО за участю міністра закордонних справ України Володимира Огризка, а також перше засідання комісії Грузія-НАТО на рівні міністрів, в якому візьме участь глава МЗС Грузії Катерина Ткешелашвілі.

Нагадаємо, більшість експертів констатують, що шанси Києва та Тбілісі на одержання ПДЧ є вкрай низькими. Від лобіювання надання цього Плану нещодавно відмовилися навіть США.

Учасники зустрічі також мають намір обговорити операції НАТО в Косово і Афганістані, а також ситуацію в територіальних водах поблизу Сомалі.

Серед внутрішніх питань одним з основних стане обговорення кандидатури нового генсека НАТО. Серед фаворитів називають главу польського зовнішньополітичного відомства Радослава Сикорського і данського прем'єра Андерса Фога Расмуссена.

Термін повноважень нинішнього генсека НАТО - голландця Яапа де Хооп Схеффера закінчується літом 2009 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: