У Брюсселі відкривається зустріч "Друзі України + Україна"

Міністри закордонних справ ЄС хочуть дізнатися від офіційного Києва, що насправді зараз відбувається в українській політиці.

В понеділок, 16 листопада, у Брюсселі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ у форматі "Друзі України + Україна", а також розпочнуться консультації Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

Напередодні до бельгійської столиці вилетіла українська делегація на чолі з главою МЗС Петром Порошенком. Він планує порушити питання виділення Україні вакцин проти грипу в якості гуманітарної допомоги, а також зміцнення енергетичної безпеки, лібералізації візового режиму з ЄС.

Натомість міністри закордонних справ ЄС хочуть послухати від офіційного Києва, що ж насправді зараз відбувається в українській політиці. Невизначеність з політичним майбутнім України непокоїть Євросоюз. За словами аналітиків, Єврочиновники бояться, що "зона нестабільності" на їхніх кордонах може обернутися додатковими проблемами.

Експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач найпалкішими друзями України в ЄС називає Швецію і нових членів Євросоюзу. Саме вони першими зголосилися допомогти Україні під час спалаху грипу, тепер від них Київ може очікувати нових ініціатив під час зустрічі у форматі "Друзі України + Україна".

"Через ухвалення Лісабонського договору в країн-членів розв’язуються руки щодо подальшого планування майбутнього. Це може стосуватися й створення асоціації між Україною та ЄС", - зазначив Володимир Горбач.

Тим часом на консультаціях Україна-НАТО сторони обговорять, зокрема, реформування Збройних сил України. Київ представлятимуть в.о. міністра оборони Валерій Іващенко, а також перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш, голова місії України при НАТО посол Ігор Сагач та інші.

Читайте також:

Порошенко поснідає з "друзями України" в Брюсселі

Експерт: вступ України в НАТО зведе нову Берлінську стіну

Європа розчарована помаранчевими лідерами України

Україні "не світить" приєднання до Євросоюзу до 2011 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: