У Бундестазі вже пропонують "закрити" Європу для українських високопосадовців

У Бундестазі вже пропонують "закрити" Європу для українських високопосадовців

Сесійна зала Бундестагу

На думку Веллманна, після вироку Тимошенко "Україна на один крок віддалилась від європейської перспективи".

Депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Карл-Георг Веллманн пропонує заборонити безвізовий режим для власників українських дипломатичних паспортів.

На думку пана Веллманна, після вироку Тимошенко "Україна на один крок віддалилась від європейської перспективи".

"Асоціація з ЄС та Угода про вільну торгівлю перемістились, з точки зору Бундестагу, в далеке майбутнє. Всі знаки вказують на те, що вирок було винесено виключно з політичних мотивів", - йдеться в заяві.

"Країни Європейського Союзу повинні вжити відповідні заходи. В рамках цього процесу, потрібно знову ввести візовий режим для власників дипломатичних паспортів", - наголосив він.

Як відомо, дипломатичними паспортами в Україні користуються високопосадові чиновники та народні депутати. З цими паспортами вони можуть відвідувати країни Шенгенської зони без візи.

На думку німецького депутата, рішенням проти Тимошенко Україна завдала удару ще й по своїй інвестиційній привабливості.

"Німецький парламент з великою стурбованістю слідкує за подіями в Україні. Найбільшою перешкодою для іноземних інвестицій в Україні є судова влада, яка не є незалежною і піддається політичному та комерційному тиску".

"Сьогоднішнє рішення є досить болісним для України, оскільки західні компанії побоюються відсутності верховенства права та посилення політичного впливу. У такі країни інвестиції не вкладають", - зазначив пан Веллманн.

Як відомо, лідером Християнсько-демократичного союзу, який представляє Карл-Георг Веллманн, є канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Німецький уряд в своїй заяві різко розкритикував вердикт, яким Тимошенко було засуджено до семи років ув'язнення.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

В поширеній в Брюсселі у вівторок заяві верховного представника Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон йдеться про те, що "Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського суду Києва у справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко".

Не залишилась осторонь вироку і Росія. МЗС країни вже заявило, що вбачає антиросійський контекст у вироку Юлії Тимошенко. Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що не розуміє, чому екс-прем'єра України Юлію Тимошенко визнали винною і винесли обвинувальний вирок.

Читайте також:

До Путіна не доходить, за що Тимошенко сидітиме 7 років

Янукович визнав, що справа Тимошенко закриває шлях в Європу

Росія злякалась за газові угоди через вирок Тимошенко

Вирок Тимошенко: Німеччина погрожує наслідками, Франція бачить деградацію

Повʼязані теми:

Наступна публікація