У БЮТ побачили в затримані львівського історика руку Табачника

У БЮТ-Батьківщина вважають, що СБУ сьогодні займається політичним розшуком, а до затримання львівського історика причетний Дмитро Табачник.

руслан забілий
ZAXID.NET
Руслан Забілий
Голова комітету ВР з питань культури і духовності, депутат від фракції БЮТ-Батьківщина Володимир Яворівський вважає, що затримання СБУ історика Руслана Забілого є сигналом від "північного сусіда" і до цих подій причетний міністр освіти Дмитро Табачник.

"Звичайно, що покровителем цього процесу в Україні є міністр Табачник, який вилучає з підручників і бій під Крутами, і Голодомор, навіть Майдан", — вважає він.

"Через те, УПА — це бандити, тюрма Лонського — це курорт, куди люди приїздили просто відпочити, попити водички. Тому це сигнал історикам, особливо патріотичним історикам, які копають не в териконах, а копають справді у шахтах, там, де досліджуються справді ті речі, які відбувалися багато років", - зазначив він.

Яворівський назвав затримання Забілого абсолютною провокацією.

"І що ж там могло бути на жосткому диску у директора музею, які таємниці, котрі можуть загрожувати державі?! Володимир В'ятрович (екс-директор архіву СБУ) правильно сказав, що інформація, яка міститься на цьому диску, давно розсекречена Службою безпеки. Це абсолютна провокація. І сигнал для істориків: не чіпайте, не лізьте, ми самі знаємо, що нам треба відкривати", — заявив Яворівський.

Депутат вважає, що Україна сьогодні має "зовсім іншу Службу безпеки".

"Я не ідеалізую СБУ часів Ющенка, Наливайченка. Але тоді вона займалася дослідженням архівів, дослідженням документів. Можливо, це була просто, так би мовити, публічна частина її діяльності, а справді контррозвідувальна робота, захист національної, військової безпеки української держави були в певному затінку. І, можливо, видається, що був навіть певний перекіс. Але це було абсолютно відкрито, ми постійно здобували нову дозу документів правди...", — наголошує він.

На думку депутата, СБУ сьогодні займається політичним розшуком.

Нагадаємо, співробітники СБУ вилучили в історика, директора Львівського Національного музею меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого всі матеріали, що стосувалися діяльності ОУН-УПА та порадили йому "подумати про сім'ю". Про це заявив сам Забілий.

Перед цим про його затримання повідомили у Центрі досліджень визвольного руху. За словами самого науковця, він був затриманий на 14 годин.

Раніше у Центрі досліджень визвольного руху заявляли, що історика Забілого затримали за роботу з розсекреченими документами.

Пізніше у Службі безпеки заявили, що затриманий науковець є співробітником СБУ і був затриманий за намір розголосити державну таємницю. За цим фактом спецслужба вже порушила кримінальну справу.

Читайте також:

Понад 200 львів'ян протестували під СБУ проти переслідування історика

Затримання львівського історика ініціював Хорошковський

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

СБУ затримала дослідника визвольного руху зі Львова

Дородові травми української демократії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: