У БЮТ шоковані тим, як Герман перевершила Кучму і Януковича

Ганна Герман "відцензурувала" список учасників парламентських слуханнь із свободи слова так, як собі не дозволяв навіть колишній президент.

Народний депутат від БЮТ, заступник глави комітету Ради з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко сумнівається в ефективності проведення сьогоднішніх парламентських слухань "Про стан свободи слова в регіональних засобах масової інформації".

"Мені прикро, що парламентські слухання про свободу слова перетворюються на дискусійний клуб Партії регіонів", - відзначив Шевченко.

"Я просто шокований тим, що зі списків промовців викреслили авторитетних і знакових людей", - відзначає він. Зокрема, згідно із заявою Шевченка, зі списків промовців на слуханнях викреслили голову Національної спілки журналістів Ігоря Лубченка, голову Незалежної медіа профспілки Романа Скрипіна, голову Київської незалежної медіа профспілки Юрія Луканова, а також представників Незалежної асоціації телерадіомовників, індустріального телевізійного комітету, Інституту медіа права.

Також, відзначив він, до слухань не допущені представники державних органів влади, що відповідають за медіаполітику, зокрема Державний комітет телебачення і радіомовлення, Міністерство юстиції, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

"Всі ці люди викреслені рукою голови Комітету з питань свободи слова Ганною Герман. Як учасник усіх парламентських слухань, починаючи з 2002 року, можу стверджувати, що такого не було навіть за часів президентства Кучми і прем’єрствування Януковича, відомих як "епоха темників". Навіть тоді парламентські слухання ставали майданчиком для різних точок зору", - йдеться в заяві Шевченка.

На його думку, в таких умовах неможливо обговорити актуальні питання розвитку свободи слова і преси в Україні, зокрема роздержавлення преси, опір тіньовій приватизації видавництв, створення громадського мовлення, робота в умовах кризи.

"Хочеться нагадати колегам із Партії регіонів, що парламентські слухання не можна цинічно перетворювати на нараду партактиву", - відзначає Шевченко.

У свою чергу, віце-спікер Микола Томенко (БЮТ) наголосив, що заява Герман про скасування парламентських слухань зі свободи слова не відповідає дійсності.

Віце-спікер заявив, що скасувати проведення парламентських слухань може тільки Верховна Рада або ж вони можуть не відбутися, якщо комітет, який відповідає за їхню підготовку, не зможе забезпечити їхнє проведення.

Водночас, Томенко зауважив, що досі комітет з питань свободи слова, головою якого є Герман, не зміг забезпечити проведення свого засідання і подав пропозиції, які суперечать регламенту парламенту, лише за підписом голови комітету.

За його словами, якщо у представників Партії регіонів є прагнення провести парламентські слухання відповідно до законодавства, то ще є час, аби провести засідання комітету з питань свободи слова і чітко визначити доповідачів та співдоповідачів.

Він також назвав нісенітницею те, що Герман протягом дня так і не змогла його знайти у Верховній Раді та заявив, що, відповідно до регламенту, протягом дня він перебував на своєму робочому місці у президії парламенту.

Нагадаємо, БЮТ наполягає на терміновому проведенні засідання комітету з питань свободи слова та інформації для врегулювання ситуації, що склалася навколо слухань з питань свободи слова.

Як відомо, минулого парламентського тижня депутати проголосували за проведення парламентських слухань про стан свободи слова у регіональних ЗМІ.

Читайте також:

Герман зізналася, як Янукович збільшить населення до 50 млн

Герман проголосила Ахметова улюбленим політиком львів’ян

Однопартійці Януковича прагнуть бути схожими на його дружину

Герман: Тимошенко прокидається та лягає спати з ім’ям Януковича на губах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: