У центрі Чернігова знайшли поховання дитини 12 століття

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У місті тривають розкопки стародавніх поховання та будівель.

У центрі Чернігова археологи знайшли поховання дитини часів Київської Русі, датоване 12 століттям.

Про це повідомив керівник проекту "Історична правда" Вахтанг Кіпіані.

"Центр Чернігова. Знайдено поховання дитини часів Київської Русі, XII століття. Таке доволі рідко буває", – написав він у Facebook.

Місцевий археолог Ігор Ігнатенко повідомив, що на місці розкопок за доби Русі тут були приватні садиби.  За його словами, про це свідчать сліди паркану, ямки, у заповненні яких дослідники знайшли уламки кераміки першої половини 12 століття.

У підвалі будівлі початку 13 століття археологи знайшли уламки горщиків, велику кількість фрагментів тогочасних жіночих прикрас, точильні бруски із каменю, два вістря стріл, кородовані пружинні ножиці та інші предмети із заліза, бронзи і каменю. 

"Розкопки потроху наближаються до перехрестя, коло якого проходила давня Любецька вулиця, так що, можливо, найцікавіші знахідки ще попереду", – написав Ігнатенко у Facebook.

Археологічні дослідження біля «Даймонд клабу» мають продовження. Цього разу розкопки проводяться на ділянці тротуару вже...

Опубліковано Ігором Ігнатенком Середа, 10 липня 2019 р.

Нагадаємо, на проспекті Перемоги в центрі Чернігова археологи виявили давньоруське поховання 12 ст. та залишки стародавніх будівель. Археолог Ігор Ігнатенко розповів, що розкопки були ініційовані ним на ділянці, де без погодження з організаціями охорони пам’яток проводилися земляні роботи з переукладання тротуарів. 

ВідеоПам'ятки археології на Донбасі руйнує війна і "чорні" копачі

У розритих степових пірамідах зникають цілі епохи та артефакти, поповнюючи антикварні ринки та колекції. І для науки більша частина з них уже втрачена.  

Пам'ятки археології на Донбасі руйнує війна і "чорні" копачі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції