Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У центрі Дніпра місяць лежить труп собаки, що померла від смертельно небезпечної для людини інфекції

Хто саме має прибрати останки, незрозуміло.

У Дніпрі вже місяць не можуть прибрати останки собаки, що померла від небезпечного лептоспірозу. Ця інфекція загрожує не лише тваринам, а й людям, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Скриня розташована на задньому дворі ветеринарної клініки та згідно запевнень лікарів герметична і дезінфікована. Ветеринари кажуть, що хворого Марсика до клініки привели господарі місяць тому, врятувати тварину не змогли. Коли лікарі отримали результати аналізів, очам не повірили – з хворобою, яка уразила собаку, вони не стикалися вже два десятка років. "Насправді це НП! Тому що це особливо небезпечне захворювання", - визнає лікар Ігор Кацюк.

ВідеоУ Дніпрі місяць не можуть прибрати рештки собаки, померлої від небезпечного лептоспірозу

Ця інфекція загрожує не лише тваринам, а й людям. І дуже легко поширюється. Скриня з інфікованими рештками знаходиться у самому середмісті, попри це жодна служба не береться її утилізувати. Ветеринари з острахом чекають весни - із настанням тепла навіть скриня може не врятувати від поширення інфекції.

У Дніпрі місяць не можуть прибрати рештки собаки, померлої від небезпечного лептоспірозу

Від тварин на лептоспіроз можуть заразитись і люди, а смертність від хвороби може сягати 50%. Інфекція живе місяцями – від померлої тварини вона розноситься гризунами, потім йде у ґрунт, а звідти у водойми. "Якщо просто залишити труп або закопати його, буде зростати цей осередок. Потрібне спеціальне місце для знищення", - пояснив голова асоціації ветеринарів Дніпра Владислав Чумак.

Утилізувати померлого собаку сама клініка, за законом, не може, бо це мають робити спеціальні служби. Експертів чекали три тижні, а коли ті приїхали, то заявили, що утилізація – не їхня справа. У комунальному підприємстві "Зооконтроль", яке відповідає за утилізацію померлих тварин, розводять руками: дозволу на роботу з інфікованими рештками не мають, та й обладнання не працює. Що робити, мала б знати Держпродспоживслужба, на котру покладено контроль за випадками інфекційних хвороб у тварин, але заступник керівника обласного її управління Олег Потоцький зізнається: "Я не можу вам зараз відповісти на це питання".

Ветеринари констатують, що вони опинилися в тупику, бо згідно законів, ані вивозити, ані залишати рештки тварини вони права не мають. У відчаї вони навіть зверталися до приватних фірм, аби укласти договори на утилізацію, але жоден із підприємців на це не пристав. Наразі лікарі продовжують пошуки допомоги вже за межами своєї області, а місце поблизу скрині ще ретельніше посипають хлоркою. Вони впевнені, що зараз загрози поширення хвороби немає, але з острахом чекають весни, бо з настанням тепла навіть герметична скриня не врятує від проблем.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко 

Залиште свій коментар

Вибір редакції