Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У центрі Кам'янського виявили дорогу з понаднормовим радіоактивним фоном

У місті тривалий час збагачували уранову руду.

На Дніпропетровщині, у Кам'янському, у самому центрі міста дозиметри місцевих радіологів зафіксували перевищення норми радіації уп'ятеро, йдеться в сюжеті ТСН.12:00.

Ця дорога випромінює радіацію. Її виявили  приватні  радіологи  на прохання ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

У місті тривалий  час  збагачували уранову руду, є кілька радіаційних хвостосховищ. Навколо них випромінювання не зафіксували. Натомість на дорозі у середмісті  норма  перевищена в кілька разів.

Від цієї дороги до найближчого будинку лише кілька кроків. Щодня нею проїздять сотні автівок. Діти йдуть до школи. Щонайменше кілька років вона випромінює радіацією. Місцеві підозрюють, що так триває вісімдесят років, від часу забудови міста.

За радянських часів, припускають активісти, відходи оборонних підприємств використовували під час зведення будинків та доріг.

ВідеоНа Дніпропетровщині знайшли дорогу із високим радіоактивним фоном

При перевірці пошкоджених ділянок асфальту, у самому центрі міста, дозиметри місцевих радіологів зафіксували перевищення уп'ятеро. ТСН взялася з'ясувати, чи дійсно є радіаційна загроза і викликала "Держспоживслужбу" для об'єктивних замірів.

На Дніпропетровщині знайшли дорогу із високим радіоактивним фоном

У Кам’янській міськраді про радіацію у середмісті дізнаються від журналістів. Проте певні - людям це не шкодить.

"Мені сказали, не клопочись дурницями, навіть якщо ти сядеш голою попою і будеш сидіти цілу добу і навіть спати ляжеш - загрози для твого здоров'я не буде, а тим паче для машин і жителів", - каже начальник Кам'янського міського управління екології та природних ресурсів Богдан Наполов.

Проте, в Держспоживслужбі наполягають, будь-яке перевищення —  шкідливе. За викликом журналістів проводять свої вимірювання.

За кілька днів оголошують результат. Фонить майже у кожній вибоїні. У 3-5 разів понад норму.

"Для людини небезпечно, якщо вона буде перебувати в точці з перевищенням більше однієї години", - коментує начальник управління Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держспоживслужби у Дніпропетровській області Олексій Губський.

Ці дані змусили чиновників скликати техногенну комісію  - вирішуватимуть, як ремонтувати радіаційну дорогу. А містяни певні - це не єдина небезпечна зона, мовляв, радіоактивні відходи колишніх хімпідприємств і досі не утилізували.

Нагадаємо, через пожежу у Чорнобильській зоні кияни занепокоєні можливістю підвищення радіаційного фону, тому рятувальники постійно публікують нові дані замірів радіації.

Кореспондент Анна Вернігорова

Залиште свій коментар

Вибір редакції