Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У центрі Києва забудовник заради офісного центру знищив унікальний будинок минулого століття

Київська влада говорить, що все було законно.

У столиці знесли черговий старовинний будинок, розташований на вул. Горького, 44, неподалік НСК "Олімпійський".

Як повідомляє "Сьогодні" прокуратура доручила перевірити законність демонтажу, але в КМДА вже говорять, що ніякого охоронного статусу будинок не мав. На цьому місці, швидше за все, зведуть новий торгово-офісний центр.

П'ятиповерховий будинок на Горького, 44, був побудований в стилі модерн на початку XX століття за проектом відомого інженера Трахтенберга. Це був прибутковий будинок, частина поверхів якого служила для житла, частину займало приватне жіноче училище, а на першому поверсі були розташовані магазини. У 1999 році йому було присвоєно охоронний статус, будинок внесли до списку пам'яток архітектури місцевого значення. А в 2010 наказом Мінкультури будівлю було визнано такою, що не належить до внесення до реєстру пам'яток архітектури.

З тих часів і сама будівля, і земля під ним кілька разів продавались. В останній раз - в грудні 2011 року. Київрада прийняла рішення продати ділянку ТОВ "Будінвест-капітал"за 12,3 млн грн (до цього ця ж компанія викупила будівлю).

Але оголошення про його продаж досі можна знайти в інтернеті. Телефони не відповідають, але вказано, що "ділянка продається під реконструкцію або будівництво". Загальна площа будівлі становила 3432,3 кв. м.

Нагадаємо, раніше влада заявляла, що знесе на Андріївському узвозі будинку № 24 та № 26, які давно в аварійному стані, але їх обіцяють повністю відновити.

Ще три будинки, у тому числі музей Кавалерідзе і найстаріший на спуску, напівдерев'яний будинок № 34-в збираються зміцнити.

Залиште свій коментар

Вибір редакції