У Черкасах риба заразилася черв'яками: як не з'їсти паразита

У Черкасах риба заразилася черв'яками: як не з'їсти паразита

Фото: CherkasyFishPatrol

До зараження цим паразитом найбільше схильні кілька видів риб.

В акваторії Кременчуцького водосховища, особливо в Черкасах, можна спостерігати як риба плаває біля поверхні води і не може зануритися вглиб. Причиною всьому - це наявність в рибі хробака-ремінця (солітера - ред). Це білий і довгий черв'як, який розвивається в черевній порожнині риби. 

Про це пише Черкаський рибоохоронний патруль. 

Зараження цим паразитом найбільше схильні такі види риб, як: лящ, плоскирка, краснопірка, сазан,  короп, щука, окунь.

Потрапляючи в кишківник разом з їжею, а потім, в порожнину тіла риби, паразити ростуть, харчуються коштом господаря, здавлюють внутрішні органи, викликають порушення їх функцій. У процесі росту цей паразит пошкоджує плавальний міхур, який після цього не може функціонувати.

Людям, які наважуються споживати заражену рибу, слід знати: усунення дорослого солітера з риби жодним чином не є гарантією від незараження паразитами. Річ у тому, що личинки досить стійкі до зовнішнього впливу. Після видалення нутрощів з черева тварини можуть залишитися яйця глиста, тому  рибу потрібно добре промити і піддати термічній обробці. Солітер в рибі гине, якщо смажити або варити м’ясо при 55 градусах. Крім того, відомо, що паразит не виносить низьких температур. Так, глисти в рибі гинуть, якщо заморозити продукт на 10 і більше годин.

Не потрібно вживати, то це в’ялену, суху, копчену та сиру рибу. Адже дані види риб не проходять температурної обробки, після чого люди заражаються паразитами, які своєю чергою, можуть спричинити ряд захворювань та неприємних наслідків. 

"Не піддавайте себе небезпеці, не вживайте заражену рибу! А якщо побачили на поверхні води рибу, яку з легкістю можна піймати руками, зловіть  її і викиньте! Таким чином Ви зменшите шанси зараженню іншим водних мешканців та птахів", - йдеться у повідомленні. 

Смакові якості риби, після ураження паразитом, погіршуються, адже цей паразит протягом тривалого часу не дозволяє рибі повноцінно рости і розвиватися.

Читайте також: 

Американський рибалка побував у пащі кита: як йому вдалося вижити

Американський рибалка побував у пащі кита: як йому вдалося вижити

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація