У Черкасах створять центр аутотрансплантації стовбурових клітин

На сьогодні в Україні цей метод застосовують лише в гематологічних центрах Києва та Донецька, однак існує потреба застосування аутотрансплантації і в Черкаській області.

На базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру створять центр аутотрансплантації стовбурових клітин.

Як повідомили у Головному управлінні охорони здоров'я Черкаської облдержадміністрації, підписано угоду про створення центру і про співпрацю між Головним управлінням охорони здоров'я Черкаської ОДА і науково-практичним центром дитячої онкології та гематології Республіки Білорусь.

У рамках угоди передбачено лікування тяжкохворих пацієнтів онкодиспансеру на базі науково-практичного центру в Білорусі та стажування там черкаських фахівців. Такий центр не має аналогів на теренах пострадянського простору. Багато дітей з України та країн СНД і навіть дорослі тривалий час користуються послугами білоруського центру, йдеться у повідомленні.

"Одним з інноваційних та високоефективних методів лікування онкохворих, які практикують на базі центру, є високодозова хіміотерапія з аутотрансплантацією стовбурових клітин", - зауважила директор білоруського Республіканського науково-практичного центру дитячої онкології та гематології Ольга Алєйнікова.

Застосування хіміотерапії є одним з провідних методів знищення пухлин, однак високодозова хіміотерапія згубно діє на організм людини. Часто вона призводить до глибокої аплазії кісткового мозку, який перестає продукувати клітини крові, і людина гине. Саме тому до проведення високодозової терапії пацієнта у нього беруть стовбурові клітини, які потім йому ж і трансплантують після хіміотерапії.

На сьогодні в Україні цей метод застосовують лише в гематологічних центрах Києва та Донецька, однак існує потреба застосування аутотрансплантації і в Черкаській області, йдеться у повідомленні.

Головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов зазначив, що порівняно невеликі кошти потрібні для того, щоб створити умови для надання спеціалізованої медичної допомоги і проведення аутологічної трансплантації стовбурових клітин та периферійної крові дітям з гематологічними захворюваннями.

В обласному онкодиспансері уже створені для цього певні передумови, є підготовлені фахівці, які проходили стажування у різних країнах світу і могли б додатково пройти навчання у Білорусі.

"Однією з болючих проблем, не вирішених не тільки в області, а й в Україні в цілому, є допомога дітям з онкогематологічною патологією. Таких дітей на обліку в області майже 300, і всі вони потребують щоденної уваги, – відзначив перший заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Черкаської облдержадміністрації В'ячеслав Долецький. – Саме тому управління надаватиме всебічну підтримку для створення такого центру, його належного матеріально-технічного оснащення та ефективного функціонування".

Читайте також:

Близько 30 зарубіжних фармкорпорацій випробовують ліки на українцях

Діти, які здолали рак, вважають це найбільшою перемогою

Хоспіс для онкохворих у Києві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: