У Черкаській області вже з'явились рідкісні підсніжники. Екологи попередили про відповідальність за знищення квітів

Дата публікації
Перегляди
2647
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Черкаській області вже з'явились рідкісні підсніжники. Екологи попередили про відповідальність за знищення квітів

Штраф доведеться заплатити і тим, хто продає квіти і тим, хто купує їх.

Надзвичайно тепла зима цього сезону призвела до того, що в урочищі Холодний Яр Черкаської області, вже масово зацвіли підсніжники. Їх там близько 30 гектарів. Місцеві екологи нині дуже переймаються за витоптування та зривання первоцвіту, а тому для охорони залучають навіть студентів на мотоциклах, щоб оперативніше спіймати порушників. За кожен зірваний підсніжник порушнику загрожує штраф, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Гірський сорт первоцвіту в Україні на рівнині росте лише у Холодному Яру, а в горах - у Карпатах та Криму. Рідкісний підсніжник у цьому регіоні цьогоріч зацвів на місяць раніше. Востаннє таке явище на Черкащині було зафіксовано 20 років тому.

Без провідника квіти у лісах знайти тяжко. Попри це, без вказівників і Google маршрутів, доріжка вже протоптана туристами. Для того, щоб помилуватись та сфотографувати ранню весну взимку, люди йдуть пішки по кілька кілометрів, і навіть із немовлятами на руках. А кмітливі фотографи, попри заборону, облаштовувати там фотозони.

Червонокнижні підсніжники розквітли в урочищі Холодний Яр, що в Черкаській області

Червонокнижні підсніжники розквітли в урочищі Холодний Яр, що в Черкаській області

Саме тому, щоб зберегти рідкісні галявини первоцвітів, волонтери та студенти-екологи вже почали їх охороняти. "Ми змушені теж приїхати сюди значно раніше, щоб зберегти цю популяцію", - зауважує Віталій Гринін, волонтер-еколог.

Місцеві екологи, тим часом, переймаються за витоптування та зривання первоцвіту. Тому цьогоріч, окрім звичних піших обходів, вони залучили ще охорону мотоциклом, адже відстані між квітковими галявинами величезні.

"Звичайно, є порушники. Вони їх не так вже, як колись, букетами зрізали, нищили, зараз чинять інакше: вони їх викопують, вдома пересаджують в стаканчики, а потім квіти з цибулинками продають", - каже завідувач філії "Холодний Яр національного історико-культурного заповідника "Чигирин" Богдан Легоняк.

Екологи прогнозують, що пік їхнього цвітіння, припаде на восьме березня. Тоді ж і продаж квітів зростає. Однак, в Івано-Франківську вже оштрафували першу продавчиню весняних букетів. Інспектори попереджають, що штрафи за продаж квітів сягають понад три тисячі гривень.

"Є стереотип, якщо вони продають, то вони порушники, а якщо придбали, то ні. Але відповідальність несуть і покупці, тому, якщо ви купуєте проліски, то ви вже порушуєте закон і також несете відповідальність", - пояснює екологиня Ольга Галушко.

Світлана Березівська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2647
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація