Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чернігові батьки та опікуни судяться за дітей, котрих забрали з родини через пияцтво дорослих

Рідні протверезіли та вирішили повернути малечу додому.

На Чернігівщині рідні батьки та опікуни ділять у суді двох дівчаток. Біологічних тата й маму рік тому позбавили батьківських прав через пиятику, а тепер вони заявили про власне виправлення та хочуть отримати назад дітей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Соціальні служби забрали дівчат Настю та Аню, коли їм було 9 і 2 роки відповідно. Їх прийняло подружжя Ковалів – Світлана та Михайло вже не мріяли про спільних дітей через стан здоров’я дружини. Опікунів для дівчат шукали їхні вже повнолітні старші сестри, котрі боялися за життя малечі через пиятику батьків. "Втягувалися більше і більше. Було таке, ми приїжджали, батьки п’яні, і ми забирали дівчат до себе в Корюковку", - розповіла Юлія Мирошніченко. Старші діти домоглися 10 візитів і актів соціальних служб, примусового лікування батьків у наркодиспансері, а зрештою й судового вироку про позбавлення батьківських прав.

Відео На Чернігівщині батьки через суд намагаються повернути дітей, яких у них забрали через пиятику

Ковалі забрали Настю та Аню з села до Чернігова, і діти дуже швидко сприйняли їх, мов рідних батьків. "Прийшли з такою установкою сюди, що ми їх нові батьки, і одразу вони нас почали називати тато і мама. Але ми не робили їм такої установки. Вони самі для себе в головах таке зробили. Що більше часу проходить, то більше прив’язуємося", - каже опікун Михайло. Раптом його і дружини викликали до суду через позов біологічних батьків малечі щодо повернення дітей. "Я їх народжувала, я їх виховувала. Вона хоч знає, як дитя оте виховати? Як його народити, як його виносити?", - пояснює Оксана Говенко.

На бік рідних батьків стали соціальні служби. "Якщо там була загроза, якщо батьки вживали спиртні напої, то ми зробили все, щоб дітей звідти забрати. Але якщо зараз немає ніяких підстав у відмові батькам, щоб вони забрали своїх дітей, то це на сьогодні так", - пояснила керівник служби у справах дітей Корюківської райдержадміністрації Олена Одерій. Не розуміє такої позиції опікунка Світлана. "Як? Це ж не іграшки. Взяли – забрали, взяли – повернули. Як це так? Тут собаку не віддаси, не кинеш. Це вище нашого розуміння", - дивується вона.

Продовження цієї історії дивіться в четвер у випуску ТСН о 19:30. Нагадаємо, що за офіційними даними, в Україні понад 70411 безбатченків. Троє з чотирьох насправді мають живих батьків, яких позбавили прав. В інтернатах мріють про родину 5905 дітей.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Залиште свій коментар

Вибір редакції