Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Брезентовий наметовий храм облили бензином та підпалили. Священики у підпалі звинувачують націоналістів, які начебто погрожували це зробити.

Похідний храм великомучениці Катерини Української православної церкви Московського патріархату в Чернігові в новорічну ніч невідомі облили бензином і підпалили, повідомив її священик Олександр Льодовий. На момент займання в приміщенні намету перебували декілька осіб, з них ніхто не постраждав.

Наметовий храм був розташований біля стародавнього кафедрального собору Чернігова на честь святої Катерини, який у роки президентства Віктора Ющенка був переданий, за словами отця Олександра, до Київського патріархату.

"О 12.00 годині ночі храм облили націоналісти і підпалили. Згоріло все: і храм, і трапезна, люди не змогли згасити. Слава Богу - всі живі", - сказав священик.

У недільні дні в наметовій церкви, за його словами, збиралося близько 70 осіб.

"До нас надходили погрози про розправу (від націоналістів) і це не перший випадок підпалу", - додав священик. "Починаючи з 2006 року наші віруючі підносили молитву в наметовому храмі біля церкви святої Катерини. Її підпал вже мав місце в ніч на 1 квітня 2008 року: тоді храм теж облили бензином і спалили. Віруючі потім знову відновили цей намет", - сказав заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків МП протоієрей Микола Балашов.

У цю новорічну ніч, за наявними у нього даними, храм "знову облили бензином", а потім "стріляли по ньому з ракетниці".

З 2006 року древній кафедральний Катерининський собор Чернігова почали передавати Київському патріархату, процес завершився в 2008 році.

Читайте також:

На Київщині Московський патріархат захопив церкву Філарета

Брат Ющенка не віддав церкву в Хоружівці посланцям Кирила

Софійський собор можуть віддати Московському патріархату

Залиште свій коментар

Вибір редакції