У Чернігові церква протестує проти встановлення скульптури символу міста

У Чернігові не можуть виготовити бронзову скульптуру символу міста – східнослов'янського бога Симаргла, якого церква порівнює з охоронцем царства мертвих.

У Чернігові виник конфлікт мі городянами через триметрову скульптуру східнослов'янського бога Симаргла у бронзі.

Зображення дивного звіра - напівсобаки та напівптаха - деякі історики вважають символом древнього міста. Його скульптуру вирішили встановити в історичній частині Чернігова. Проте православні в зображенні звіра побачили охоронця царства мертвих.

"Звір з головою собаки з крилами - собако-птиця - він являється охоронцем царства мертвих", - пояснив отець Захарій, речник Чернігівської єпархії УПЦ.

Священиків також обурило, що пам'ятник вирішили встановити на території Борисо-Глібського монастиря.

Єпархіальне управління вже зібрало три тисячі підписів від вірян із протестом. Містом пішли чутки, мовляв, поява у Чернігові нової скульптури викличе епідемію прокази. Туристам не радять навіть наближатися до неї.

"Це реальні історичні факти. За те, що люди фотографуються поруч з такими статуями, можуть будуть покарані, тому що це свого роду поклоніння", - розповів чернігівець Юрій Сич.

Скульптор Андрій Васильченко під час роботи над глиняним макетом Симаргла нічого магічного в ньому не помітив, та й релігійного підтексту в роботі не шукав. Скульптура виграла конкурс з-поміж сотні ескізів, котрі зображували символ міста. Зображення казкового звіра історики побачили на колонах Борисо-Глібського собору у Чернігові. Відтоді летючого собаку почали вважати охоронцем міста.

Глиняний макет Симаргла у повний зріст поки що стоїть у майстерні. Хоча для нього вже закуплено 2,5 тонни бронзи.
Інвестор, котрий мав опалтити виготовлення скульптури, пообіцяв, що її таки виллють у металі, але цілком ймовірно, вона прикрашатиме парк однієї із європейських столиць.

"Вже є люди, охочі, які кажуть, що ця композиція прикрасить будь-яке європейське місто. Але питання, чи дозволять її вівезті як художню цінність з Украині", - розповів архітектор Віктор Бережний.

Більше про конфлікт через скульптуру східнослов'янського бога дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Патріарх Кирило порівняв Інтернет з ядерною бомбою

Московський патріарх подякував Україні за збереження "російського православ`я"

Уряд знизив тарифи на комунальні послуги для релігійних організацій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: