У Чернігові церква протестує проти встановлення скульптури символу міста

У Чернігові не можуть виготовити бронзову скульптуру символу міста – східнослов'янського бога Симаргла, якого церква порівнює з охоронцем царства мертвих.

У Чернігові виник конфлікт мі городянами через триметрову скульптуру східнослов'янського бога Симаргла у бронзі.

Зображення дивного звіра - напівсобаки та напівптаха - деякі історики вважають символом древнього міста. Його скульптуру вирішили встановити в історичній частині Чернігова. Проте православні в зображенні звіра побачили охоронця царства мертвих.

"Звір з головою собаки з крилами - собако-птиця - він являється охоронцем царства мертвих", - пояснив отець Захарій, речник Чернігівської єпархії УПЦ.

Священиків також обурило, що пам'ятник вирішили встановити на території Борисо-Глібського монастиря.

Єпархіальне управління вже зібрало три тисячі підписів від вірян із протестом. Містом пішли чутки, мовляв, поява у Чернігові нової скульптури викличе епідемію прокази. Туристам не радять навіть наближатися до неї.

"Це реальні історичні факти. За те, що люди фотографуються поруч з такими статуями, можуть будуть покарані, тому що це свого роду поклоніння", - розповів чернігівець Юрій Сич.

Скульптор Андрій Васильченко під час роботи над глиняним макетом Симаргла нічого магічного в ньому не помітив, та й релігійного підтексту в роботі не шукав. Скульптура виграла конкурс з-поміж сотні ескізів, котрі зображували символ міста. Зображення казкового звіра історики побачили на колонах Борисо-Глібського собору у Чернігові. Відтоді летючого собаку почали вважати охоронцем міста.

Глиняний макет Симаргла у повний зріст поки що стоїть у майстерні. Хоча для нього вже закуплено 2,5 тонни бронзи.
Інвестор, котрий мав опалтити виготовлення скульптури, пообіцяв, що її таки виллють у металі, але цілком ймовірно, вона прикрашатиме парк однієї із європейських столиць.

"Вже є люди, охочі, які кажуть, що ця композиція прикрасить будь-яке європейське місто. Але питання, чи дозволять її вівезті як художню цінність з Украині", - розповів архітектор Віктор Бережний.

Більше про конфлікт через скульптуру східнослов'янського бога дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Патріарх Кирило порівняв Інтернет з ядерною бомбою

Московський патріарх подякував Україні за збереження "російського православ`я"

Уряд знизив тарифи на комунальні послуги для релігійних організацій

ВідеоУ Чернігові церква проти скульптури символу міста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: