У Чернігові з центрального скверу прибрали могили радянських партизанів

Перепоховання здійснене на прохання родичів.

Дві партизанські могили прибрали із центрального скверу Чернігова. Тіла загиблих у Другій світовій війні перенесли на кладовище, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спершу комунальники оточили могили 2-метровим парканом, щоб не бентежити перехожих. Краном підняли бетонні плити та дійшли до останків, які переклали у труну, щоб перепоховати. Про це просили рідні героїв. "Стільки людей навіть не здогадувалися, що там – мощі. Тому я дуже просила, щоби перенесли звідти мощі Попудренка – він уже втомився за 74 роки", - каже дочка партизана Світлана Попудренка. За 70 років сквер імені Попудренка справді дуже змінився. Сьогодні діти тут влаштовують велоперегони, з'явився світломузичний фонтан, який щовечора вмикають. Люди розважалися і гралися поміж двох могил. Тепер там висадили квіти.

ВідеоДві партизанські могили прибрали із центрального скверу Чернігова

Чиновники довго вагалися, переносити могили чи ні. Боялися, аби у Чернігові не повторилася так звана "бронзова ніч", яка сталася у Талліні 10 років тому. Тоді демонтаж і перенесення військового меморіалу викликали протести серед російськомовної молоді. Відбулися заворушення, під час яких у натовпі помічали провокаторів. За різними даними, постраждало близько сотні людей. Однак у Чернігові все минулося спокійно. Лише на ранок люди помітили, що сквер змінився. І сприйняли це добре. "Пропали могилки, але так і має бути. Їм тут не місце, тут зона відпочинку. Зробили красиво", - кажуть місцеві жителі.

Миколу Попудренка і Василя Капранова перепоховали на Алеї слави на міському кладовищі з військовими почестями і салютом. Так само було і при першому похованні. Збереглася хроніка звільненого від окупації Чернігова, на якій зафіксовано, як із загиблим у Брянських лісах партизаном прощається все місто. Йде траурна процесія, на руках у старшого брата — маленька Світлана Попудренко, донька партизана. Вже зовсім доросла, вона вдруге проводжає батька. "Тут поховані його діти, старший син і молодший син. Сюди і я скоро прийду", - каже вона про цвинтар, на якому тепер є могила її батька.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Залиште свій коментар