У Чернівцях ЛГБТ-спільнотам порадили утриматись від проведення парадів

Дата публікації
Перегляди
2578
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Чернівцях ЛГБТ-спільнотам порадили утриматись від проведення парадів

Фото: Reuters

Депутати міськради звернулися до президента і Верховної Ради з проханням скоригувати законодавство та видалити пункти, які "руйнують інститут української сім'ї".

У Чернівцях депутати розглянули петицію про заборону проведення Маршів рівності і гей-парадів.

Про це повідомляє кореспондент ТСН.

Відповідну електронну петицію 3 липня зареєстрував громадянин Михайло Гунько. Вона набрала 317 підписів за необхідних 250-ти та мала бути розглянута міськрадою.

Проте міські депутати не наважилися однозначно відповісти на петицію згодою або відмовою, тож ухвалили звернення до Верховної Ради, президента та Кабміну "щодо захисту і розвитку інституції сім'ї в Україні".

Фото: ТСН.ua

Зокрема, у зверненні є такі пункти:

- вилучити словосполучення "сексуальна орієнтація" і "ґендерна ідентичність" з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;

- надати відповідні доручення Міністерствам та відомствам, якими було ініційовано прийняття "Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року", аби переглянути окремі пункти Плану дій і скорегувати їх відповідно до національних інтересів. Зокрема, видалити наступні пункти: пункт 39 підпункт 5; пункт 64; пункт 105 підпункти 1, 3, 6, 7, 8 і 9; пункт 107 підпункт 9; пункт 121 підпункт 8, як такі, що руйнують інститут української сім'ї;

- припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції);

- виключити з регуляторних правових актів у освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету "подолання тендерних стереотипів";

- заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих "маршів рівності", "прайдів", "гей-парадів", "фестивалів квір-культури" тощо.

- ухвалити закон України "Про заборону пропаганди гомосексуалізму".

Фото: ТСН.ua

А до моменту отримання відповіді від вищих органів влади депутати міськради вирішили "запропонувати ЛГБТ-спільнотам утриматись від проведення публічних заходів на території міста Чернівці" (див. пункт 2 у документі на фото).

До речі, автор петиції Михайло Гунько прийшов на сесію міськради у супроводі священика та представників Національного корпусу. Він, зокрема, заявив, що чернівчани просто ще не готові сприймати заходи ЛГБТ-спільнот, і попросив дати містянам час розібратися у цьому питанні.

Керівник громадської організації із захисту прав ЛГБТ-спільнот "Точка опори" Тимур Левчук вважає, що подібні висловлювання є закликами до порушення конституційних прав громадян щодо свободи висловлювання та свободи зібрань.

"На мій погляд, реалізувати вимоги, які містяться в звернені, буде неможливо. Адже треба буде подати законопроекти, які суперечитимуть Конституції та міжнародним зобов’язанням. Наприклад, в разі виключення з Кодексу законів про працю словосполучення "сексуальна орієнтація" і "ґендерна ідентичність", громадян України втратять можливості подорожувати без віз до ЄС", - сказав він у коментарі "ТСН.ua".

Він додав, що це заважає Україні рухатися у напрямку європейських цінностей та повертає до "русского мира", де порушення прав громадян є нормою. 

Корреспондент ТСН Олег Тудан

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2578
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація