У Чернівцях рятують пів тисячі лебедів, які ослабли через морози і не змогли відлетіти

Дата публікації
У Чернівцях рятують пів тисячі лебедів, які ослабли через морози і не змогли відлетіти

УНІАН

Людей закликають не годувати птахів хлібом.

У Чернівцях зоозахисники та пересічні містяни підгодовують сотні лебедів, які залишилися зимувати на річці Прут. Водойма – замерзла, а птахи ослабли через люті морози.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Олександр разом із родиною приїхав нагодувати лебедів, принесли для них пакет пшениці. "Вони в таку погоду страждають і треба їм допомагати", — каже чоловік.

На річці Прут цієї зими оселилась рекордна кількість пернатих – понад 400 птахів. Вони зимують зграями у кількох місцях."Це пов’язано із м’якими зимами і є багато відкритої води", — пояснює орнітолог.

Птахи не очікували різких похолодань, а тому не відлетіли зимувати в інше місце, кажуть фахівці. Але річка від лютих морозів замерзла і тепер лебеді не можуть самостійно знайти собі їжу.

 "Їм холодно, вони ослаблені, їм же треба постійно пірнати, шукати молюски, якісь водорості, тому на цей час ми і підгодовуємо їх", — каже зоозахисниця Анна Пилипчук.

А волонтер Микола годує лебедів у найбільш віддалених місцях: туди може проїхати тільки позашляховиком, а далі — через хащі.

Новини України: у Чернівцях майже 500 лебедів ледь не загинули від лютих морозів

Новини України: у Чернівцях майже 500 лебедів ледь не загинули від лютих морозів

На сотню лебедів необхідно щонайменше 50 кілограмів зерна на день і волонтерам не під силу всіх прогодувати. Тому почали бити на сполох у соцмережах. "Люди долучилися і у збору коштів, і з зерном", — розповідає Микола.

Фахівці просять всіх годувати лебедів лише зерном, краще кукурудзою, або пекінською капустою. Допомагати птахам закликають увесь час, поки лютуватимуть морози. У більш теплу погоду лебеді мають добувати їжу самі.

Кореспондентка: Вікторія Танасійчук

Наступна публікація