Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чернівцях волонтери взялися перетворити покинуту синагогу на новітній коворкінг

Обладнати його планують задля втілення новітніх ідей.

Інженерний простір для усіх охочих скоро з’явиться у Чернівцях завдяки кільком волонетрам, які взялись розбудовувати громадський простір для техніків та молодих науковців, йдеться в ТСН.12.00.

Роблять це у приміщенні старої синагоги, яка довго стояла закинутою, тож жодних заперечень у громади новація не викликала. Ремонт роблять власними силами і вже навесні обіцяють відкрити там кілька виробничих просторів з 3D-принтерами та іншим обладнанням.

Зараз у приміщені кипить робота, з десяток волонтерів прибирають занедбане приміщення. Майже усі – студенти-волонтери. «Ну допомагаємо, це ж буде і для нас. Зараз будуємо цей коворкінг, потім ми зможемо сюди прийти», – каже одна з волонтерок Вікторія Костинецька.

За кілька місяців у цьому приміщенні має запрацювати інженерний коворкінг. У планах організаторів – зробити у приміщенні колишньої синагоги кілька виробничих просторів. На першому невеликий дерево та металообробний цех, на другому – швейну майстерню, лекторій та виробництво мікроелектроніки.

Простір збираються обладнати 3D-принтерами та станками. За невелику плату студенти та школярі зможуть тут втілювати будь-які інженерні ідеї. «Зовсім необов’язково використовувати великі професійні станки, щоб щось створити. Якщо мова йде про прототип, якщо він вийде, його завжди можна потім зробити в індустріальному масштабі», – каже автор ідеї інженерного коворкінгу Тарас Руснак.

Інженерна майстерня має відкритись навесні. Розраховують на власні сили – жодної пропозиції допомоги від чиновників молодь не отримала.

Кореспондент Олег Тудан

Залиште свій коментар

Вибір редакції