Коронавірусом 13 квітня заразилося 84 людини.
У Чернівецькій області станом на вечір 13 квітня зафіксовано ще 84 випадки нового типу коронавірусу COVID-19. Загалом на Буковині лабораторно підтверджено 546 випадків коронавірусу.
Про це повідомив очільник Чернівецької ОДА Сергій Осачук під час свого відеозвернення.
"Перш ніж я назву цю цифру, давайте згадаємо і задумаємося, що це люди, які заразилися коронавірусною інфекцією не за кордоном, вони не їздили нікуди, а заразилися вдома. І, якщо сьогодні вони встановлені, це означає, що інкубаційний період минулі 2-3 тижні. Ті тижні, коли гарно сяяло весняне сонце і масово люди пішли відпочивати, не усвідомлюючи небезпеки", - сказав голова Чернівецької ОДА.
За словами Осачука, із нових підтверджених випадків, 54 зафіксовано у Чернівцях. Крім того, за останній тиждень кількість заражених в області зросла на 300 осіб.
"Якщо 546 людей вже захворіли, то яка опція і скільки ще можуть інфікуватися, якщо ми не будемо дотримувати карантинних обмежень. У наших із вами руками інструмент збереження здоров'я або злочинний інструмент зараження інших і все більшої кількості буковинців", - наголосив Сергій Осачук.
Таким чином, щоб убезпечити буковинців на святкові вихідні знову запроваджують обмеження. Посилені заходи почнуть діяти о 13:00 18 квітня та триватимуть до 6:00 21 квітня.
"Тому, будь ласка, маємо тиждень, щоб підготуватися і провести найбільше християнське свято Великдень у радості, у колі рідних, близьких і вдома", - підсумував Осачук.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!