У Чернівецькій області зафіксували перший в Україні випадок зараження коронавірусом: хто підхопив небезпечну хворобу

У Чернівецькій області зафіксували перший в Україні випадок зараження коронавірусом: хто підхопив небезпечну хворобу

Фото: УНІАН

Він подорожував країнами, де були виявлені випадки захворювання.

Чоловік, який першим заразився коронавірусом в Україні, напередодні подорожував країнами, де були зафіксовані випадки нової хвороби, та наприкінці лютого повернувся до Чернівецької області.

Про це на брифінгу розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, чоловік разом із дружиною подорожував країнами від 21 лютого. До України він повертався літаком з Італії до Румунії, а звідти вже власним авто до Чернівців. Після повернення йому провели температурний скринінг та повідомили про алгоритм поведінки у разі виявлення підозри. Чоловік разом із дружиною перебував у самоізоляції.

28 лютого у нього з’явилися перші симптоми. За алгоритмом він звернувся до сімейного лікаря за консультаціями. Уночі проти 1 березня його стан погіршився і його госпіталізували до інфекційного відділення спеціальною бригадою, яка була визначена для таких випадків. У той же день чоловіка перевірили на грип, однак хвороба не підтвердилася, тому його аналізи були відправлені до лабораторії Центру громадського здоров’я, де пізно ввечері 2 березня підтвердили зараження коронавірусом.

Наразі у чоловіка такі симптоми: сухий кашель та лихоманка. Його дружина перебуває у самоізоляції у власній квартирі та на постійному контакті з лікарем. Поки що жодних симптомів хвороби у неї не виявлено. Також лікарями було визначено коло осіб, з якими контактував заражений. Вони також перебуватимуть у самоізоляції.

Також Ляшко зазначив, що за рекомендаціями чоловіка можна було не госпіталізовувати, а лікувати вдома, однак оскільки це перший випадок захворювання, то було ухвалене рішення про його госпіталізацію.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Смертоносний коронавірус з Китаю

Повʼязані теми:

Наступна публікація