У Черновецького забрали більшу частину влади в Києві

Верховна рада змінила закон про столицю. Відтепер основна влада в Києві перейшла голові міської адміністрації, який призначатиметься президентом Віктором Януковичем.

Верховна рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо порядку утворення районних рад)", яким, серед іншого, розділила повноваження столичного мера і голови київської міської державної адміністрації. Закон фактично позбавляє більшої частини повноважень чинного київського голову Леоніда Черновецького в разі, якщо президент Віктор Янукович призначить йому заміну.

За закон проголосували 245 нардепів.

Документом передбачається, що "виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві".

Головною тезою закону є те, що голова КМДА призначається президентом "в порядку, передбаченому Конституцією та законами України". Нагадаємо, раніше головою міськадміністрації автоматично призначалася людина, обрана киянами на посаду мера.

Також президент отримав право призначати голів районних адміністрацій Києва.

Нагадаємо, зараз владу в Києві фактично здійснює Олександр Попов - перший заступник голови КМДА, який зараз виконує обов'язки голови адміністрації та був призначений за ініціативи уряду.

В той же час, Леонід Черновецький тривалий час перебував у відпустці за станом здоров'я і лише нещодавно стало відомо про те, що він повертається до роботи. Владу над господарством, фінансами та іншими стратегічними сферами життя Києва має саме голова КМДА, а не мер міста.

Читайте також:

Черновецький на зло Януковичу дозволить Тимошенко висунутися в мери Києва

Черновецький: середня зарплата киянина перевищує 8 тисяч гривень

Попов: кримінальних справ проти чиновників КМДА - понад вісім

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: