У Черновецького порадили Ющенку не звертати уваги на Раду

У Блоці Черновецького вважають, що Ющенко може не реагувати на постанову ВР щодо тимчасового усунення Леоніда Михайловича з посади голови КМДА.

У Блоці Леоніда Черновецького заявлють, що президент Віктор Ющенко не зобов’язаний реагувати на постанову Верховної ради щодо голови Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького.

Про це в інтерв’ю журналістам сказала співголова фракції Блоку Черновецького в Київраді Алла Шлапак.

“Така постанова не має абсолютно ніяких юридичних наслідків. Президент України може взагалі на неї не реагувати, тому що це є постанова”, - заявила Шлапак.

При цьому вона висловила сподівання, що президент як гарант Конституції “віддасть перевагу закону і буде діяти в рамках законодавства”. За словами співголови блоку Черновецького, парламентарії продемонстрували “повне ігнорування законодавства і законів України”.

Вона назвала рішення ВР “черговим проявом того тиску, під яким знаходиться київська міська влада, починаючи з 2006 року”.

Шлапак заявила, що звіт парламентської Тимчасової слідчої комісії є “юридично безграмотним і неаргументованим, непідтвердженим”.

“З 2006 року можна бачити постійні ініціативи щодо перевиборів, відсторонення... Але незважаючи на всі ці прояви окремих політичних сил, ми працювали, працюємо і будемо працювати виключно в інтересах киян, а не в інтересах окремих політичних сил і кланів, який би тиск з їх боку на органи влади не здійснювався”, - наголосила представник Блоку Черновецького.

На її переконання, такі рішення Верховної Ради можна пояснити одним: “Україна стоїть напередодні президентської кампанії і, звичайно, такі люди, як Черновецький і його команда - команда молодих людей, які дійсно зробили щось для людей за ці роки і продовжують робити для людей, загрожують тим політикам, які звикли до популістських заяв і не звикли нести відповідальність перед своїми виборцями”.

Нагадаємо, 11 червня Рада ухвалила постанову про звіт ТСК з питань розслідування фактів зловживань київською владою. За її ухвалення проголосували 228 народних депутатів.

З огляду на критичну ситуацію, яка склалася в місті Києві, ВР звернулася до президента з пропозицією відсторонити від виконання обов`язків голови КМДА Черновецького на період діяльності ТСК та рекомендувала скасувати цілу низку його незаконних розпоряджень.

Також парламент попросив правоохоронні органи дати правову оцінку діям посадових осіб Київської міської ради та її виконавчого органу щодо обставин, викладених у звіті Тимчасової слідчої комісії.

ТСК продовжує свою роботу і повинна подати наступний звіт до 19 листопада.

В той же час, днями Конституційний суд ухвалив рішення щодо термінів повноважень достроково обраних місцевих рад і мерів міст.

Згідно з ним, термін перебування на посаді достроково переобраного Леоніда Черновецького було продовжено до 2012 року. Після рішення суддів КС звинуватили в отриманні хабара в 20 мільйонів.

Читайте також:

Рада рекомендувала відсторонити Черновецького

Під Верховною радою проходить пікет за відставку Черновецького

Рада урізає повноваження Черновецького

КС продовжив термін Черновецькому до 2012 року

За матеріалами: УНІАН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: