У Чорнобилі з'явились претенденти на будівництво сонячних електростанцій

Наразі близько 10 різних компаній проходять процедуру отримання землі в оренду.

У Чорнобильській зоні планують побудувати сонячні електростанції.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

"Близько десятка компаній цікавляться можливостями будівництва сонячних електростанцій у зоні відчуження", - заявив міністр Остап Семерак.

За словами керівника відомства, Чорнобильська зона є територією з невикористаним потенціалом і залишається перспективною для розвитку відновлювальної енергетики в Україні. 

Він нагадав, що вітчизняне законодавство зазнало змін та відкриває нові можливості для бізнесу, який цікавить інвестування у сферу відновлювальної енергетики. Зокрема, будівництва сонячних електростанцій на території зони відчуження.

"Нам вдалося внести зміни до нашого законодавства. Наприклад, про правовий режим у зоні відчуження, врегулювали питання оренди землі та іншого майна. Наявна інфраструктура на території Чорнобильської зони і кількість людей з високим рівнем кваліфікації, які в міру виведення ЧАЕС з експлуатації можуть бути залучені для роботи об'єктах відновлювальної енергетики", - пояснив міністр.

Семерак повідомив, що сьогодні близько 10 різних компаній зацікавилися цією пропозицією та проходять процедуру отримання землі в оренду.

Нагадаємо, влітку на території зони відчуження в районі колишнього населеного пункту Буряківка сталося займання лісової підстилки та чагарнику на площі до 15 гектарів.

ВідеоЯк найчистіша електростанція України неочікуванно перетворилася на джерело радіації

Залиште свій коментар

Наступна публікація