У Чорнобилі збудують аналог "Пирогова"

До 2011-го року в Чорнобилі заплановано побудувати величезний парк-музей - своєрідну Зону відчуження в мініатюрі.

У місті Чорнобиль до 25-річчя аварії на АЕС (26 квітня 2011 року) будують величезний парк-музей - аналог київського "Пирогова".

У першій черзі заплановано освоєння 5 гектарів території. "В центрі Чорнобиля (місто розташоване в 17 км від станції) для цієї мети виділено територію, зараз її розчищаємо", - розповів начальник відділу зони відчуження Василь Золотоверх.

"Знесені близько 20 будівель - в основному, це занедбані старі будинки, а також старий універмаг. Сам парк буде створений за подобою столичного "Пирогова". Від кожного з 94 постраждалих населених пунктів у парку з'явиться щось своє. Наприклад, будинок, дерево або дорожній покажчик. За рік все це, звичайно, не побудуємо, але майданчик підготуємо", - зазначив Золотоверх.

Про ідею з парком чули і чорнобильські самосели - в самому місті їх близько 200, у зоні відчуження - близько 800 людей.

"Це буде Чорнобильська зона в мініатюрі. Місце, де парк планують будувати, поросло бур'яном, тому непогано, що територія буде доглянута. Кожен населений пункт в парку буде позначений обеліском, а поруч будуть таблички з інформацією: скільки людей були евакуйовані з того чи іншого села", - розповіла мешканка Чорнобиля, самосел Галина Волошина.

На думку журналістів, парк в Чорнобилі стане ще однією принадою для туристів, яких рік у рік у Зоні стає все більше. Так, за даними підприємства "ЧорнобильІнтерІнформ" (яке організовує поїздки в Зону), минулого року зону відчуження відвідали 7000 людей, а за 7 місяців цього року - близько 5 тисяч (у стандартній групі з 17 людей вартість поїздки на одного становить 427 грн.).

Читайте також:

Через спеку Україні загрожують епідемія малярії та новий Чорнобиль

Білорусь відновить сільське господарство на радіоактивних землях

Киян рік годували сиром з Чорнобильської зони

ЄС запропонував вирощувати в Чорнобилі рапс або робити цеглу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: