У Чорнобильській зоні триває ліквідація осередків тління
Радіаційна обстановка у Київській області та Києві стабільна.

Пожежі у лісових масивах Зони відчуження на території Київської області локалізовані, рятувальники продовжують гасити осередки тління.
Про це повідомляє ДСНС.
"Станом на 7:00 29 квітня підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні окремих осередків тління пеньків, залишків деревини та торф’янику в осередках пройдених вогнем", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 3 шляхопрокладачі Збройних Сил України. Інженерною технікою створено 1 тис. 30 км мінералізованих смуг. До гасіння залучено 590 чоловік та 150 одиниць техніки, з них від ДСНС 487 чоловік особового складу та 110 одиниць техніки, у тому числі 2 вертольоти, якими 28 квітня здійснено 52 скиди - 104 т води (з початку робіт здійснено 2 тис. 312 скидів – 5 тис. 294 т води).
Нагадаємо, 26 квітня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що всі осередки загорянь у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС загасили. 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.
Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося загасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Але через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа, яку досі намагаються загасити.
Відео ТСН зафільмувала з висоти, який вигляд має Чорнобильська зона після пожежі
Більше тижня вогнеборці намагались подолати стихійне лихо, а сьогодні сама природа прийшла на допомогу – завдяки дощу займання погасили. ТСН піднялась на літаку у повітря, щоб з висоти побачити нанесені Зоні відчуження ушкодження.
