Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чорному морі російські військові агресивно перешкоджали діям корабля українських прикордонників

Два кораблі та бомбардувальник здійснювали небезпечні маневри біля українського судна.

Російські бойові кораблі та літак агресивно перешкоджали діям корабля Морської охорони "Поділля" Держприкордонслужби України.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

Інцидент стався у північно-західній частині виключної (морської) економічної зони України, під час переходу українського корабля через Каркінітську затоку і наближення до Голіцинського і Одеського газових родовищ, захоплених росіянами після анексії Криму.

Російський бомбардувальник Су-24 на небезпечній висоті декілька разів пролетів над "Поділлям". Поблизу захоплених бурових платформ російський корабель "Сметливый" із наведеною на український прикордонний корабель артилерійською установкою та російський корабель "Приазовье" "здійснювали небезпечні маневрування, створюючи таким чином передумови до навігаційних подій".

У ДПСУ зазначили, що корабель "Поділля" збирав доказову базу щодо фактів агресії, захоплення об'єктів і майна України з боку Росії. Окрім прикордонників, на судні перебували представники НАК "Нафтогаз України", ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз", ДП "Науканафтогаз", Державної екологічної інспекції, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

"Незважаючи на явно провокативні дії ЗС РФ, екіпаж КрМО "Поділля" діяв рішуче і виконав визначені завдання у виключній (морській) економічній зоні України", - йдеться у повідомленні.

Про агресивні дії російської сторони у Чорному морі адміністрація ДПСУ доповіла керівництву держави і поінформувала Міноборони, Генштаб, МЗС та зацікавлені правоохоронні органи.

Нагадаємо, у липні корабель Морської охорони Держприкордонслужби у взаємодії з літаком ВМС задокументували факт відбуксування самопідйомної бурової установки "Сиваш" з рейду порту н.п. Чорноморське у окупованому Криму в район Голіцинського газового родовища, яке розташоване у Виключній морській економічній зоні України.

Вказана платформа, яка належить ДАТ "Чорноморнафтогаз", була незаконно захоплена Російською Федерацією під час анексії Криму у 2014 році.

Залиште свій коментар

Вибір редакції