Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Чорному морі в Одеській області виявили величезні запаси газу – Держгеонадра

Науковці зазначають, що Чорне море має великий потенціал. Адже, окрім вуглеводнів, Україна може видобувати низку інших корисних копалин.

Єдине в Україні науково-дослідницьке судно "Искатель" виявило 40 млрд кубометрів газу на Північно-західному шельфі Чорного моря в Одеській області.

Про це повідомив т.в.о. голови Державної служби геології та надр України Микола Бояркін, повідомляє Державна служба геології та надр України.

Зазначається, що наукова експедиція закінчила перший етап морських робіт на Північно-західному шельфі Чорного моря. Наразі розвідані дані вивчають спеціалісти Причорноморського державного геологічного підприємства.

"Держгеонадра разом із регіональним підприємством галузі реалізували потужний проект щодо відновлення пошуку нафти та газу, який можна назвати тектонічним зсувом в геологічній галузі. Після трьох років сухого відстою, судно "Искатель" відремонтували, доукомплектували та запустили в рейс. Завершено перший етап морських робіт. Попереду ще багато роботи, але початок покладено", – розповідає Бояркін.

Керівник Держгеонадр зазначив, що ділянка роботи одна із найперспективніших, а коефіцієнт геологічного успіху високий.

"За оцінками науковців, запаси газу становлять не менше 40 млрд кубометрів газу на площі 7 тисяч метрів квадратних. Це наймінімальніші цифри, на які можна розраховувати" – наголосив він.

Своєю чергою, гендиректор Причорноморського державного регіонального підприємства Сергій Ошарін зазначив, що запуск в рейс цього судна – це один із перших значних кроків на шляху до енергонезалежності України.

Також науковці зазначають, що Чорне море має великий потенціал. Адже, окрім вуглеводнів, Україна може видобувати низку інших корисних копалин.

"Чорне море – дивовижне море не тільки своїм розташування, а і геологічними покладами. У Чорного моря багатий потенціал вуглеводнів різного прояву. Зокрема, в Північно-західній частині тисячі газових факелів, які розташовані на дні. Також можна говорити про грязьові вулкани, газогідрати метану. Окрім газу та нафти, дані геологорозвідки попередніх років говорять про наявність джерел прісної води, добрива, є розсипи мінералів рідких металів (ільменіт, рутил, циркон, монацит). На дні Чорного та Азовського морів є навіть невеликі розсипи тонкого золота. Якщо Україна продовжить геологорозвідку шельфу Чорного моря – це забезпечить успіх країни", – розповів академік НАН України Євген Шнюков.

Зазначимо, Державна служба геології та надр України продовжить сейсморозвідувальні і геохімічні роботи в межах Кілійсько-Зміїного уступу і Криловського в наступному році. Ділянка геофізичних досліджень, на якій будуть продовжувати працювати науковці – 6770км2. В адміністративному відношенні вона прилягає до південної частини Одеської області, глибини моря 10 – 45 м, площа робіт включає о. Зміїний.

Нагадаємо, 18 листопада вийшло в море єдине в державі науково-дослідне судно "Искатель". Протягом десятиденної експедиції науковці проведуть сейсморозвідку в районі Кілійсько-Зміїного уступу та Криловського прогину.  

Відео Україна відновила пошук нафти та газу на чорноморському шельфі

Залиште свій коментар

Вибір редакції