У ДБР побачили підстави для оскарження запобіжного заходу для Порошенка

Дата публікації
Перегляди
7250
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ДБР побачили підстави для оскарження запобіжного заходу для Порошенка

Фото: УНІАН

Сторона обвинувачення вважає, що рішення суду не забезпечить належної поведінки підозрюваного.

У Державному бюро розслідувань не погоджуються із рішенням Печерського районного суду міста Києва, який обрав, як запобіжний захід колишньому президенту України Петру Порошенку, особисте зобов'язання.

Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

“Вважаємо, що рішення суду щодо обрання запобіжного заходу п'ятому Президенту України є таким, що не забезпечить належної поведінки підозрюваного Петра Порошенка, а тому у сторони обвинувачення є всі підстави для його апеляційного оскарження”, - йдеться у повідомленні.

У ДБР нагадали, що судом на підозрюваного покладено наступні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду;
  • не відлучатися з міста Києва ти Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або роботи;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд до України.

На думку сторони обвинувачення, таких заходів буде недостатньо, тому є підстави для апеляційного оскарження рішення Печерського суду.

Водночас в ДБР наголосили, що в ухвалі щодо обрання запобіжного заходу слідчим суддею констатовано законність та обґрунтованість підозри Порошенку в інкримінованих йому кримінальних правопорушеннях.

П'ятого президента України Петра Порошенка підозрюють у держзраді та сприянні терористичним організаціям у справі про незаконне постачання вугілля з окупованих територій. Його спільником у цій справі слідчі вважають проросійського політика, нардепа від "ОПЗЖ" Віктора Медведчука.

Нагадаємо, у грудні 2021-го року Державне бюро розслідувань офіційно підтвердило і опублікувало відео про вручення підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку.

На початку січня 2022-го року Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно Порошенка. Він у цей час перебував за кордоном - у Польщі. До України експрезидент повернувся 17 січня. Того ж дня було призначене судове засідання з обрання йому запобіжного заходу. Втім, після майже 12 годин засідання його продовження перенесли на 19 січня.

Читайте також:

Наступна публікація