У Держдумі РФ прокоментували обрання президента України в Раді

Віце-спікер Держдуми РФ впевнений, Україна в даний час має потребу в суспільній злагоді, а не в демонстрації навіть найпринциповіших конституційних позицій

Віце-спікер Держдуми Росії Олександр Бабаков вважає, що обрання президента України у Верховній раді не означає відходу від демократії.

"Позиція президента України щодо можливих виборів глави держави в парламенті цілком зрозуміла, однак я б не став ставити знак рівності між всезагальною виборністю як процедурою формування органів влади і демократією взагалі", - сказав Бабаков.

Він зазначив, що світ знає безліч прикладів демократичних політичних систем, де глава держави обирається в парламенті - у Німеччині чи в Італії.

Віце-спікер Держдуми РФ впевнений, що це ніяк не зменшує ні легітимність президентів цих країн, ні ефективність функціонування всього державного організму.

"За великим рахунком, зараз все це не найголовніше. Україна в даний час має потребу в суспільній злагоді, а не в демонстрації навіть найпринциповіших конституційних позицій", - вважає Бабаков.

На його думку, розбіжності щодо цього питання в українській політичній еліті ще раз продемонстрували відсутність політичного консенсусу і хоча якихось міцних домовленостей про шляхи розвитку Української держави та суспільства.

Як повідомлялося, президент України Віктор Ющенко закликає українців зайняти активну позицію щодо недопущення конституційного перевороту. Він запевнив, що не допустить обрання президента в парламенті.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що Юлія Тимошенко і Віктор Янукович попередньо погодили проект "Великого договору", який передбачає створення широкої коаліції, а також текст нової Конституції.

Факт переговорів між БЮТ та "регіоналами" підтвердив член ПР Андрій Клюєв. За його словами, головною темою переговорів є зміни до Конституції щодо перерозподілу повноважень між гілками влади.

Також про можливість створення такої коаліції і змін до Конституції в ефірі "1+1" заявляв лідер групи "За Україну" В'ячеслав Кириленко. За його словами, це може бути здійснено вже цього тижня.

"Я думаю, що наступного тижня ми станемо свідками масованої арт-підготовки внесення змін до Конституції та створення нової надширокої коаліції і саме голосування по цьому питанню", - сказав він.

Читайте також:

Ющенко звинуватив Росію в підготовці перевороту в Україні

Ющенко не дозволить переобирати себе в парламенті

ПР: повноваження нинішньої Ради будуть продовжені

Конституція від БЮТ і ПР перетворить Україну на парламентську республіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: