У Держприкордонслужбі розповіли про майбутній "інтелектуальний" кордон з Росією

Основні зусилля з розбудови бар'єру зосереджені на Чернігівській та Харківській областях.

Державна прикордонна служба України продовжує розвивати проект "Стіна" на кордоні з Росією. 

Про це повідомив глава відомства Віктор Назаренко, пише Інтерфакс-Україна.

За словами Назаренка, будується не просто межа з огорожами, а інтелектуальний кордон з відповідними системами спостереження, виявлення та ураження цілей

"Ви знаєте, що цей проект розрахований на три роки. Якщо говорити про цей рік, то ми отримали фінансування у розмірі 400 млн грн. Роботи проводяться на всьому українсько-російському кордоні, але сьогодні зусилля зосереджені на території двох областей - Чернігівській та Харківській" , - розповів Назаренко.

Нині вже облаштовано майже 220 км протитанкових ровів, більше 40 км рокадних шляхів, встановлені 23 спостережні вежі та 17,5 км огороджувального паркану.

Щодо морського кордону, то передбачається створення системи візуально-технічного спостереження із залученням сучасного комплексу виявлення цілей і реагування на обстановку.

"Також йдеться про інженерні споруди, які пов'язані з обороною окремих ділянок, де можлива висадка десанту та диверсійно-розвідувальних груп. Американські колеги планують до кінця року почати встановлення в Маріуполі сучасної станції спостереження, яка має багато складових: тепловізійну, радіолокаційну, відеовиявлення цілей, у тому числі найменших," - сказав Назаренко.

У перспективі Держприкордонслужба планує встановити 6 подібних комплексів по Азовському морю, після цього почати їх встановлення у Чорному морі.

Зауважимо, що Кабмін вже схвалив концепцію Державної цільової правоохоронної програми облаштування та реконструкції держкордону на 5 наступних років. На початку 2016 року буде створений детальний план.

Нагадаємо, що нещодавно глава прикордонного відомства України Віктор Назаренко заявив, що Державна прикордонна служба України відновить призов на строкову службу в 2016. Планується призвати понад 4 тисячі строковиків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: