У Держстаті відповіли на звинувачення у фальсифікації результатів оцінки чисельності населення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Служба статистики розповіла про способи збору інформації.

У Державній службі статистики 5 лютого пояснили, за якою методологією проводили оцінку чисельності населення. Там заявили, що звинувачення є безпідставними.

Про це повідомила пресслужба відомства.

У Держстаті зазначили, що роботи отримання оцінки чисельності наявного населення України на волонтерських засадах тривали від жовтня до грудня 2019 року і включали:

1. Отримання знеособлених та агрегованих даних:

  • з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо осіб у віці більше 60 років;
  • з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо осіб у віці до 14 років;
  • з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків;
  • від операторів мобільного зв'язку;
  • щодо перетинання громадянами України та іноземцями державного кордону України.

2. Проведення статистичного спостереження щодо користування домогосподарствами послугами мобільного зв'язку (отримано 26,7 тис. відповідей від домогосподарств).

3. Проведення звіряння даних зазначених вище реєстрів зі статево-віковою структурою населення України, яку веде Держстат.

4. Проведення розрахунків оцінки чисельності населення трьома методами станом на 1 грудня 2019 року та отримання її узагальненого значення.

"Станом на цей час Держстат працює над створенням методологічних положень з організації державного статистичного спостереження щодо оцінки чисельності наявного населення України станом на 1 грудня відповідного року. Після розроблення зазначені вище методологічні положення будуть у встановленому порядку затверджені Держстатом та оприлюднені на його офіційному вебсайті. Таким чином, звинувачення у фальсифікації результатів оцінки чисельності наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року (по регіонах України) є безпідставними", - зазначили там.

Щодо оцінки чисельності наявного населення України У засобах масової інформації було поширено повідомлення щодо...

Опубліковано Державна служба статистики України Середа, 5 лютого 2020 р.

Нагадаємо, що міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета звинуватили у "фальсифікації" результатів своєї оцінки чисельності населення. Сам він запевняє, що відповідний спосіб отримання даних описав ще під час оголошення результатів у методології.

На можливу фальсифікацію звернули увагу експерти Українського центру суспільних даних. Там зазначили, що дані статево-вікової структури населення від Дубілета отримані простим множенням даних Державної служби статистики на коефіцієнт 0,88.

Як повідомлялося раніше, в Україні підрахували чисельність населення. Станом на 1 грудня 2019 року кількість українських громадян, які проживають на території країни, становила 37,29 млн людей. За результатами електронного перепису, зараз в Україні 20,01 млн жінок та 17,28 млн чоловіків. Ця оцінка не враховує анексований Крим та територію окупованого Донбасу.

Серед основних чинників, які вливають на скорочення населення, є те, що з нашої країни виїздить більше громадян, аніж повертається назад. Окрім того, в Україні смертність перевищує народжуваність, а також існує проблема окупованих територій, де неможливо встановити точну кількість населення.

Відео 37 мільйонів: міністр Дмитро Дубілет - про оцінку чисельності населення України

Просто зараз у "Сніданку" тема, яка підірвала наші уявлення про те, скільки ж таки українців насправді.  Для проведення перепису українців, як ми знаємо, використали нетрадиційні методи. У результаті отримали цифру – 37 мільйонів жителів України.  Як так вийшло – зараз обговоримо з міністром Дмитром Дубілетом.

37 мільйонів: міністр Дмитро Дубілет - про оцінку чисельності населення України

Залиште свій коментар

Вибір редакції