У діяльності екс-губернатора Харківщини Арсена Авакова знайшли фінансові діри

Аудит виявив низку порушень Харківською облдержадміністрацією у 2008-2009 роках, зокрема, перевищення витрат на утримання чиновників. Також перевірка виявила факти перевищення повноважень Арсеном Аваковим.

Територіальне управління Рахункової палати України по Харківській, Сумській і Полтавській областях виявило низку порушень при використанні коштів державного бюджету під час здійснення повноважень Харківською облдержадміністрацією у 2008-2009 роках.

Такий висновок зроблено за результатами аудиту, проведеного у Головному фінансовому управлінні, Головному управлінні економіки, Управлінні капітального будівництва Харківської ОДА, а також у Державному архіві Харківської області.

"Зокрема, у 2008-2009 роках Харківська обладміністрація не виконувала ухвалу Кабміну від 2000 року, якою приписується надавати уряду звіт про бюджет, фінанси, використання земельних ресурсів, взаємодію з органами місцевого самоврядування. ХОДА жодного разу не звітувала перед урядом", - повідомив начальник територіального управління Рахункової палати Станіслав Косінов.

Крім того, в результаті перевірки було з'ясовано, що Харківська ОДА "витратила 200 тисяч гривень на розробку стратегії соціально-економічного розвитку регіону, а також стратегії розвитку високотехнологічних галузей промисловості у НАН України".

"Ці два документи так і не потрапили на сесію обласної ради. У зв'язку з цим ми вважаємо, що ці гроші витрачені неефективно", - зауважив Косінов.

За його даними, також аудит показав, що в 2008-2009 роках Харківською облдержадміністрацією були перевищені витрати на утримання чиновників.

Тодішній голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков "видав два розпорядження, якими була встановлена гранична чисельність апарату. У 2008 році були перевищені витрати на утримання апарату ХОДА (за рахунок районних державних адміністрацій) на 600 тисяч гривень, і на 350 тисяч гривень в 2009 році. Крім того, гранична чисельність була незаконно збільшена на 28 осіб", - наголосив Косінов.

Крім того, під час перевірки фахівці теруправління Рахункової палати "виявили ряд фактів перевищення повноважень головою ХОДА у 2008-2009 роках Арсеном Аваковим".

"Так, Аваковим було підписане розпорядження на 7 мільйонів, пов'язане з фінансуванням трьох місцевих бюджетів і перерозподілом субвенцій, тоді як це компетенція обласної ради. Також ХОДА втручалася в діяльність РДА, виділяючи земельні ділянки", - зазначив Косінов.

Водночас у прес-службі депутата Харківської обласної ради Арсена Авакова повідомили, на сьогодні екс-губернатор не отримував на руки офіційних документів з територіального управління Рахункової палати.

Читайте також:

Харківський губернатор, який підтримав Тимошенко, подав у відставку

Заступник харківського губернатора порвав указ Ющенка про звільнення Авакова

Аваков: Харків став столицею Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: