Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Дніпрі аварія на колекторі затопила місцеве озеро нечистотами

Екологи побоюються потрапляння брудної води у ґрунт.

Озеро нечистот з'явилось у Дніпрі. Раніше чисту водойму занапастила аварія у каналізаційному колекторі. Тож в озері дохне риба, а жителі прилеглих будинків потерпають від смороду. До того ж, весь небезпечний бруд через ґрунтові води потрапляє до криниць, йдеться в сюжеті ТСН.16.45.

Донедавна на озеро Куряче їздили відпочивати містяни, жителі сусіднього приватного сектору брали звідси воду поливати городи. Та колись чиста водойма нині перетворилася на озеро нечистот.

«З 22 жовтня йде масовий скид каналізаційних стічних вод», - каже місцева жителька Тетяна.

Риба, яка тут водилася, раптово почала дохнути. Додалася й інша біда - сморід. Найближчі хати за кілька метрів від Курячого, й там вікна відкрити неможливо.

Як зі звичайної ливнівки, що збирає дощову воду, у водойму почала текти чорна вода з різким запахом, люди вперше побачили ще два тижні тому. Кажуть, одразу пішли у мерію. Чиновники аналізи узяли, але відповіді не дали.

ВідеоУ Дніпрі з'явилось озеро нечистот

Раніше чисту водойму занапастила аварія у каналізаційному колекторі. Тож - в озері дохне риба, а жителі прилеглих будинків потерпають від смороду. До того ж - весь небезпечний бруд через ґрунтові води потрапляє до криниць. 

У Дніпрі з'явилось озеро нечистот

Ливнівка належить комунальному підприємству "Гідроспоруди". Проте там запевняють, що фекалії в озеро ллють не вони й відсилають до місцевого водоканалу. Знімальній групі ТСН там зізнаються, що була аварія. Обвалилась стіна каналізаційного колектора, куди течуть стоки одразу з трьох житлових масивів. Нечистоти зі зруйнованого колектора потекли у ливнівку.

«Каналізаційний колектор забитий залізобетонними глибами, які наша бригада фізично не могла вивести через колодязь. І частина стоків, які він не міг прийняти, попадала на дорогу», - каже головний інженер КП «Дніпроводоканал».

Ремонтні бригади на місці працюють щонайменше тиждень, втім, відновити колектор поки не змогли. Людей просять почекати ще день-два.

Втім, екологи стверджують, наслідки забрудення водойми можуть бути непередбачувані.

«Отруюють озеро, озеро своєю чергою отруює підземні води та колодязі приватних осель. І потім, як наслідок можуть бути інфіковані самі люди, потруяться. І може бути отруєна вода в річці Дніпро», - пояснює еколог.

У сусідньому приватному секторі центрального водопостачання немає. Кілька сотень родин користуються колодязною водою. Те, що фекалії потрапили у ґрунтові води, стверджують люди, вже відчули на собі.

«Умиваємось, чистимо зуби. Буває, що і нудить», - каже місцева жителька Людмила.

Результати аналізів, узятих з озера, будуть готові за кілька днів. Якщо показники перевищуватимуть норму, водойму мають очищувати. Хто і яким чином, чиновники ще не визначились.

Залиште свій коментар

Вибір редакції