У Дніпрі батьки школярів обурені: дітей пільгових категорій та "платників" годують по-різному

Дата публікації
Перегляди
3085
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Дніпрі батьки школярів обурені: дітей пільгових категорій та "платників" годують по-різному

Фото: Контракт Продрезерв 5

На школяра пільгових категорій із міського бюджету виділяють 26 гривень на день. За решту дітей батьки платять лише на 4 гривні більше.

Один клас – різне харчування. Батьки школярів у Дніпрі обурені – з'ясувалося, що дітей пільгових категорій та малечу, за яких платять батьки, годують різними харчами. Учнів навіть розсаджують за різними столами в їдальні, аби, не дай Боже, малі не з'їли чужого. Ба більше, виявляється, в усіх школах і дитсадках Дніпра харчування забезпечує одна-єдина компанія.

Про те, як безкарно стати монополістом у місті-мільйоннику, йдеться 11 листопада у сюжеті ТСН.19:30.

На відеодоказі дитячої трапези можна побачити, що у пільговиків – сосиска; так звані "платники" ласують відбивною. Траплялися й геть неїстівні інгредієнти: волосся в каші, таргани, яких бачили діти.

На школяра пільгових категорій із міського бюджету виділяють 26 гривень на день. За решту дітей батьки платять лише на 4 гривні більше. Причому проконтролювати рух цих коштів неможливо, каже мама школяра.

"Ця фірма, відтоді як зайшла в школи та дитсадки, заробила понад мільярд гривень, це лише те, що сплачує міський бюджет. А ще ж є батьки, які сплачують щодня по 30-35-40 гривень", — говорить Ганна-Марія Чеберяк, мати семикласника.

Йдеться про фірму "Контракт Продрезерв 5". Вона вже понад рік є абсолютним монополістом шкільного та дошкільного харчування Дніпра. Утім, сама компанія нібито не відповідає за меню.

"За словами "Контракт Продрезерв 5" це меню прописують у міськраді, тобто, за їхніми словами, вони не можуть його змінити , вони роблять так, як затвердили наші депутати, наш міський голова, що діти м'яса їсти не будуть, ані соку, ані фруктів, ані булки", — продовжує мати учня.

На запит журналістів у мерії Дніпра заявили, що готують відповідь. Компанія "Контракт Продрезерв 5" теж відповіла відмовкою.

"ТОВ "Контракт Продрезерв 5" відкрите до співпраці з незалежними ЗМІ. І завжди надає відповіді на запитання, не порушуючи встановленого законом терміну", — зазначили там.

Припущення про причину такого безкарного становища  фірми  висловлюють і батьки, й експерти. 

"Я думаю — це не дивно, у нас є керівництво міста, є голова громадської ради Геннадій Олегович, і більшість компаній у місті виконують великі контракти, вони пов'язані або з міським головою, або з Геннадієм Олеговичем. Я думаю, це не секрет", — вважає Михайло Яценко, батько 4-класника.

"Після того, як ми провели аналіз, за деякими нашими даними, дійсно є зв'язок із Корбаном Геннадієм Олеговичем. Між "Продрезервом" і ним", — зазначає Ірина Піценко, аналітикиня системи "Прозорро".

Зв'язок цей, за даними місцевих ЗМІ, такий. Керує "Продрезервом" Ганна Авілко. Вона ж є директоркою фірм "Театр Трапези" та "Гратен Плюс". Вони належать родині Храпливих, яка, своєю чергою, володіє щонайменше двома  ресторанами, що розташовані в нерухомості Корбана. Тепер стає зрозуміло, чому, навіть попри спротив Антимопольного комітету, "Продрезерв" обганяє всіх конкурентів.

У школах Дніпра дітей пільгових категорій та малечу, за яких платять батьки, годують по-різному

У школах Дніпра дітей пільгових категорій та малечу, за яких платять батьки, годують по-різному

"В 2016 році, коли міська рада оголосила тендер на шкільне харчування, він двічі був знесений Антимонопольним комітетом, міська рада розбила на 380 тендерів, і все ж усюди виграв "Продрезерв", — зазначає аналітикиня.

Литовська фірма "Понтем", яка теж намагалася годувати школярів Дніпра, подала до Антимонопольного комітету рекордні 40 скарг. Але, зрештою,  зрозуміла, що виконати подекуди взаємозаперечні вимоги міської ради неможливо. За таких умов, підозрюють антикорупціонери, на тендерах 2021 року переможе той самий монополіст.

Раніше у Міносвіти пояснили, за яких умов має здійснюватися харчування у школах під час карантину.

Автор: Роман Крюков

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Дата публікації
Перегляди
3085
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація